statystyki

PZU zapewni usługi rehabilitacyjne poszkodowanym

autor: Marcin Jaworski24.12.2009, 03:00; Aktualizacja: 24.12.2009, 11:10

Największy ubezpieczyciel PZU z początkiem przyszłego roku ruszy w trzech regionach z pilotażowym programem, który docelowo ma zapewnić poszkodowanym w całej Polsce usługi rehabilitacyjne.

Reklama


Reklama


– Wybraliśmy już najlepsze oferty uczestników przetargu, jednak jeszcze nie zostały podpisane umowy o świadczenie usług w zakresie rehabilitacji – mówi Julita Zielińska, dyrektor ds. likwidacji szkód osobowych w biurze likwidacji szkód i świadczeń PZU.

Dodaje, że dopiero po ich podpisaniu firma poda nazwy wybranych jednostek oraz szczegóły programu.

PZU testowało już skuteczność szybkiego posyłania klientów na rehabilitację w rejonie Wrocławia w zakresie ubezpieczeń na życie. Chodzi jednak o docelowe objęcie tym programem również poszkodowanych z polis NNW, oraz posiadaczy polis OC komunikacyjnego wystawianych przez PZU.

Zarówno same doświadczenia PZU, jak i towarzystw zagranicznych pokazują, że im lepiej jest przeprowadzona rehabilitacja i szybciej jest rozpoczęta, tym mniejszy jest ostateczny uszczerbek na zdrowiu (a z polis NNW płaci się za każdy jego procent) czy też stopień niezdolności do pracy (co jest istotne np. przy wypłatach rent z OC). Dla towarzystw takie szybkie zorganizowanie rehabilitacji ma dwie zalety: pozwala obniżyć koszty wypłat odszkodowań i kontrolować wydatki na rehabilitację. A z tym ostatnim jest problem.

– Mamy teraz podobną sytuację do znanej z końca lat 90. Kiedy samochód trafiał do warsztatu i wiadomo było, że za naprawę będzie płacił ubezpieczyciel, rachunek był zawyżany. Niektóre zakłady rehabilitacji wyczuły biznes i postępują teraz podobnie – mówi Krzysztof Kawałowski z firmy APU Pomoc.

Więcej: PZU zapewni usługi rehabilitacyjne poszkodowanym

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Tagi:polisy

Polecane

  • IS(2009-12-25 13:19) Odpowiedz 00

    No takiego jeszcze nie było pomysłu Przeciez rehabilitacja jest we wlasnym zakresie a z tytułu ubezpieczenia sum na PZU powinno byc brane pod uwage tylko uszczerbek na zdrowiu a nie go zmniejszac Do rehabilitacij mamy inne kwoty wplacane tj składki NFZ a nie PZU

  • psonia(2010-01-10 12:47) Odpowiedz 00

    Myślę, że to dobry pomysł, PZU się stara aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama