zaloguj się do e-DGP
FAKTORING - serwis GazetaPrawna.pl
statystyki

Jeden dzień na przeniesienie numeru z komórki na komórkę

skomentuj

Do jednego dnia resort infrastruktury chce skrócić okres przenoszenia numeru między operatorami komórkowymi. W sieciach stacjonarnych okres skraca się do siedmiu dni.

Resort infrastruktury przygotował projekt zmiany rozporządzenia w sprawie warunków korzystania z uprawnień w publicznych sieciach telefonicznych w części dotyczącej przenoszenia numeru. Projekt, do którego dotarła GP, zakłada, że czas potrzebny na przeniesienie numeru w sieci stacjonarnej może na życzenie abonenta zostać skrócony do siedmiu dni, a w sieci komórkowej do jednego. W projekcie resort proponuje, by przeniesienie numeru było także możliwe w przypadku klientów, których obowiązuje umowa terminowa. Jednak wówczas będą oni płacili dodatkowe opłaty związane z wcześniejszym rozwiązaniem dotychczasowej umowy.

W projekcie zapisano, że w czasie przenoszenia numeru w sieci komórkowej przerwa w świadczeniu usług nie może być dłuższa niż trzy godziny, a sama operacja powinna odbyć się między 0.00 a 3.00 w nocy. Wydłużenie przerwy w świadczeniu usług możliwe jest tylko za zgodą klienta.

Dziś przeniesienie numeru komórkowego w usługach przedpłaconych trwa do siedmiu dni. W przypadku abonentów okres ten w praktyce wynosi od 30 do nawet ponad 60 dni.

Komentarze: 2

  • 1: ADDa z IP: 83.16.88.* (2008-09-11 07:21)

    Co mnie po projekcie jak w praniu wyjdzie co innego - jak zwykle. Więc po co pisać o wspaniałych pomysłach z których z reguły nic nie wychodzi - napisz pan o szarej rzeczywistości.

  • 2: bbb z IP: 79.186.246.* (2008-09-14 13:21)

    Jak będzie prawo to klient będzie mógł z niego skorzystać. Zmiany mają zwiększyć możliwości i swobodę wyboru operatora. Zawsze lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu.

Twój komentarz
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!
Samolot

Eurolot walczy z OLT Express i przegrywa. Będzie taniej

Dzięki rywalizacji dwóch linii o pasażerów w te wakacje na pewno będziemy po Polsce latać tanio. Pytanie, czy wyniszczającą batalię opartą na promocjach wytrzymają linie lotnicze, które sporo dokładają do interesu

zobacz więcej artykułów

Zapisz się na bezpłatny newsletter Gazety Prawnej
Wyszukiwarka Nieruchomości
Wyszukaj w Encyklopedii

Galerie zdjęć

Twarze Biznesu

Zapisz się na bezpłatny newsletter

porównywarka finansowa TotalMoney.pl: kredyty gotówkowekredyty hipotecznekredyty samochodowelokatyenergiakonta osobiste