Natura 2000: w Polsce nie będzie blokad budowy autostrad

autor: Maciej Szczepaniuk12.05.2009, 03:00

Jeśli tereny chronione będą torpedować ważne inwestycje, ich granice mogą zostać przesunięte. Konsultacje dotyczące obszarów zakwalifikowanych pod ochronę zakończą się w czerwcu. GDDKiA pod koniec roku przedstawi pełny raport o utrudnieniach w inwestycjach drogowych.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:GP

Polecane

Komentarze (10)

  • Obłuda.(2009-05-12 08:22) Zgłoś naruszenie 00

    Natura 2000 skompromitowała się przy Rospudzie, gdzie ważniejsze były dla nich żaby niż ludzie. Z ludzmi możemy robić co chcemy: wysiedlać, wywłaszczać, deportować itd. A z żabami nie.
    Dlaczego organizacja nie protrestuje przeciwko Nord Stream? Czy liczy się tutaj również poprawność polityczna?

    Odpowiedz
  • Solo(2009-05-12 09:40) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram 1. Ekoterrorysci zbłażnili sie totalnie. Widać, że dla nich liczy się kasa, kasa, kasa. Całe to towarzystwo żeruje na ludziach zasłaniając się ochroną przyrody. Gdyby za czasów Kazimierza Wielkiego byli "zieloni" to Kazimierz nie byłby taki Wielki bo nie mógłby zostawić Polski murowanej - "ekolodzy" by protestowali.
    Żaden król nie wymyślił podatku od pierdzenia wołów a ekoterroryści podatek "ekologiczny" od emisji CO2 i owszem.

    Dzięki takim działaniom cała ta ekologia kojarzy mi się tylko z przekrętami, okradaniem obywateli, blokowaniem wszystkiego co się da.

    Trzeba być niezłym draniem, żeby zabić tak piękna ideę. Nawet za komuny ochrona przyrody była lepiej promowana wśród społeczeństwa i nikt nie wymyślał podatku od oddychania - tez emituje CO2 !

    Odpowiedz
  • Rosa(2009-05-12 09:57) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wierzę takim obrońcom przyrody, u których miłość do przyrody przeniknięta jest nienawiścią do człowieka. O.J. Salij. Oto prawda o ekologach.

    Odpowiedz
  • nie ekolog(2009-05-12 10:41) Zgłoś naruszenie 00

    Przyszłe pokolenia będą nas przeklinać za każde zniszczenie środowiska. Rzadko kto zdaje sobie z tego sprawę. Bez żab, pszczół, biedronek człowiek nie będzie istniał. To się nazywa podcianaie gałęzi na której się siedzi. Jeszcze mamy trochę lasów i pól i ludziom z małą wyobraźnią, żeby nie powiedzieć inetligencją, wydaje się, że trochę więcej ekspansji człowieka w przyrodę samemu człwiekowi nie zaszkodzi. Nic bardziej mylnego. Ale to wyższa szkoła jazdy, nie każdy do niej dorósł.

    Odpowiedz
  • popieram UPR(2009-05-12 11:04) Zgłoś naruszenie 00

    No i da sie jednak!...drzewo z przykutym 'ekologiem' mozna przesadzic, niech sobie dalej wisi i protestuje i autostrade wybudowac...i wszyscy zadowoleni... sluszna linie ma nasza wladza! Ja bym raczej zastosowal pestycydy-bo 'ekolog' na drzewie to nic innego jak SZKODNIK.

    Odpowiedz
  • energoutech(2009-05-12 15:09) Zgłoś naruszenie 00

    zawsze racja lezy po srodku. Powiem tak: na nic dziecku zaby, pszczoly czy nawet orzel bielik jak go przejedzie TiR w srodku miasta... dziwne porownanie ale prawdziwe. Rozsadek - to glowny element i natura2000 nic tu nie pomoze. Zerknijcie na sprawe pozwolenia na nielegalna spalarnie smieci gminy Zielonka umiejscowione tuz przy domach ludzi w srodku lasu z rezerwatem... To nieuczciwi ludzie sa zagrozeniem dla przyrody i ludzi!!!

    Odpowiedz
  • :-P(2009-05-12 15:21) Zgłoś naruszenie 00

    jasne - jak za głebokiego socjalizmu - " tu przeniesiemy wieżowiec, nie! tu jest staw! aaaa... no to staw przeniesiemy tutaj, tu park a tu wieżowiec"

    przeniesiemy obszar chroniony tam gdzie nie ma już potrzeby go chronić bo nic tam niem do ochrony hahahahahahahahahaha :-)))))))))))))))))))))
    trzymajcie mnie bo pęknę! jak w filnie Disney'a : dwa $ zamiast oczu. nic sie nie liczy tylko forsa forsa forsaaaa foooorsaaaa

    Odpowiedz
  • :-P(2009-05-12 15:29) Zgłoś naruszenie 00

    Solo - i jak tu nie określić cie mianem "głupi"?
    Obłuda - tak się składa, ze ludzie mogą jeszcze bronić się sami, a zwierząt i zieleni wokół przed człowiekiem może ochronić tylko drugi człowiek. wszystkie akcje typu przykuwanie się do drzew to akty rozpaczy i bezsilnośći. to tak samo jak strajki, tyle ze w obronie przyrody. ona sama sie nie obroni. więc nie wydziwiajmy, nie obrzucajmy obelgami "ekologów". a ci z Zielonki przecież mogą walczyć przeciw spalarniom, teraz już nie ma takiej władzy, której nie można zrzucić ze stołka

    Odpowiedz
  • A miało być lepiej - znowu to samo(2009-05-12 16:43) Zgłoś naruszenie 00

    JACY SĄ TO EKOLODZY - którzy tworżą zawieruchę dla kasy, dla swojej kliki dochody na fikcyjne tereny ekologiczne, które nigdy takimi nie będą. W "JUŻ SŁYNNEJ GMINIE - K R O K O W A" na cały kraj sama Rada Gminy i Wójtowie samie nie wiedzą czego chcą - a więc wymyślają fikcyjne obszary krajobrazowe, które są podzielone na małe działki a ich właścicielami są ludzie z całej Polski. A miejscowa klika tworzy fikcyjne stowarzyszenia, obszary - a smród i bród w całej Gminie - oczywiście tego nie widzą. Będą widzieć tylko kasę jak zjadą się ludzie na kwatery - ale nawet zeszłoroczny bród i smród jest nieposprzątany - byłem tam w maju i widziałem, czułem.
    Oto fikcja ekologiczna - kliki popapranych ekologów gminnych

    Odpowiedz
  • bombina(2009-05-13 19:06) Zgłoś naruszenie 00

    M. Kiełsznia to jeden z członków mafii, której założyciel wrócił na stare śmieci do Szczecina.Pozostawiając resztę swoich "brudów" przywiezionych w "teczce" włąśnie po to aby ograbić samorząy terytorialne z dochodów. GDOŚ i RDOŚ kierują się zasadą "swoi mogą wszystko" reszta nic. To coś na wzór hasło PO ...Aby żyło się lepiej... tylko komu? Kumplom,złodziejom z tej samej mafii, oni tworzą polską odmianę fikcyjnej ochrony środowiska czyt: Natury 2000. Tylko ,że robią to bez uzgodnień a na zasadzie wymuszania.M.Kiełsznia ordynarnie kłamie.Osobiście mam odpowiedź przez niego podpisaną , która zaprzecza temu co mói. Nowicki w tych sprawch jest "tępą masą" a Tusk broni swojej kliki.Mam tylko nadzieję ,że kiedy minie szał oszustów na poziomie polski wszystko ruszy do Strasburga po odszkodowania. Ludzie , którzy dzisiaj za pomocą art.33 ustawy o ochronie przyrody szantażują właściceli, których działania nie mają nic wspólnego z naruszaniem środowiska lecz nie służą celom właśnie tych rządowych cwniaków,którzy wykupując tysiące ha ziemi , "decydują" co jest dobre a co złe.PO od ponad roku czasu we wszystkich strukturach na szczycie wie o tych przekrętach i co!!! I milczy bo bierze udział w tym przekręcie.Złodzieje Tuska precz od samorządów i własności prywatnej.

    Odpowiedz