Zakładanie firmy w dziesięć minut będzie możliwe

artykuł partnerski
12.01.2018, 14:31; Aktualizacja: 16.01.2018, 11:44
Na jednym uproszczonym formularzu klient mBanku w 10 minut założy w pełni funkcjonującą firmę

Na jednym uproszczonym formularzu klient mBanku w 10 minut założy w pełni funkcjonującą firmęźródło: ShutterStock

Polska gospodarka stoi małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Pod względem nowo powstałych firm zajmujemy szóstą pozycję spośród wszystkich państw Unii Europejskiej. Niewielkie podmioty gospodarcze wypracowują aż 48 proc. polskiego PKB i tworzą 4,6 mln miejsc pracy. Jednocześnie, jak pokazują badania, takich małych firm mogłoby być znacznie więcej. Polacy marzą o własnej działalności gospodarczej, ale obawiają się skomplikowanych procedur.

Reklama


Reklama


Źródło:Artykuł partnerski

Polecane

Komentarze (15)

  • xx(2018-01-22 15:32) Zgłoś naruszenie 00

    Otwieranie to drobiazg. Po najnowszych zmianach - urząd Skarbowy będzie w stanie w 10 minut zamknąć firmę (zablokuje rachunki bankowe, wyrejestruje z VAT - wszystko na podstawie zaledwie podejrzenia). To dopiero jest rekord świata...

    Odpowiedz
  • Tadeusz(2018-01-21 16:19) Zgłoś naruszenie 30

    Bzdury nam tu obiecują. By złożyć wniosek w urzędzie trzeba w tym wniosku podać symbole działalności jakie chce się prowadzić. A określone są te symbole w opasłym tomisku akt w którym groch z kapustą są symbolami porządku i ładu. Ktoś komu przez lata co się ubzdurało jakąś działalność podzielić lub coś dodać do niej wrzucał to wszystko na chybił trafił gdzie popadło. I mamy budowlankę pomieszaną z rybołówstwem dalekomorskim a wykopy pod kanalizację miejską wraz z usługami zegarmistrzowskimi. Dla przykładu wykopy pod instalację CO swą już całkiem gdzie indziej we wspólnym punkcie z na przykład szyciem rękawic roboczych dla kolejarzy. Bo szycie rękawic roboczych dla ślusarzy jest sto stron dalej pomieszane z działalnością gastronomiczną. Przykłady wymyśliłem sobie ale mniej więcej tak to wygląda. Podanie symboli na główną działalność i kilka pokrewnych które chcę prowadzić zajęło mi cały dzień i potem godzinę z panią która mnie rejestrowała w urzędzie. Gdy ten koszmar przebrnęliśmy reszta rzeczywiście poszła już szybko.

    Odpowiedz
  • ona2(2018-01-21 13:47) Zgłoś naruszenie 20

    miało być zielone światło, ulgi dla małych przedsiębiorstw a co jest. Traktowanie jak przestępców vatowskich, zwiększenie nakładów finansowych w stosunku do poprzednich lat. To ta obiecana pisowska manna z nieba?

    Odpowiedz
  • MB(2018-01-20 17:59) Zgłoś naruszenie 40

    W UK założenie firmy trwa 20 minut. Wszystkie formularze wypełnia panienka z okienka. Potem wydaje zaświadczenie o rejestracji oraz kartkę z informacja: co, kiedy ile i na jakie konto płacić. MOŻNA ????

    Odpowiedz
  • sknera(2018-01-18 21:44) Zgłoś naruszenie 61

    W tym najbogatszym kraju do którego tak chętnie pielgrzymują Polacy nie istnieje pojęcie zakładania działalności gospodarczej w celu prowadzenia działalności gospodarczej. Każdy może prowadzić działalność bez rejestracji , ważne żeby zapłacił podatek i ubezpieczenie. Podatek i ubezpieczenie naliczane są na bieżąco od każdej transakcji na podstawie czeku zapłaty i realizuje je bank. Nie ma opóźnień we wpływie podatku do skarbu państwa, afer typu VAT , i kombinowania na dochodowym. Owszem można firmę zarejestrować ale w celu promocji i podkreślenia pozycji na ryku. System działa tak dobrze , że gospodarka jest największa i najnowocześniejsza.

    Odpowiedz
  • Xyz(2018-01-17 19:50) Zgłoś naruszenie 42

    Z takim podejściem zyskają tylko oszuści tak jak z obniżeniem przez Tuska minimalnego kapitału zakładowego spółki z o.o. z 50 tys do 5 tys i skróceniem przedawnienia roszceń składek ZUS z 10 lat do 5. Gowinowa Jadźka Emilewicz uczciwym przedsiębiorom nie pomoże i dalej będą przegrywać z oszustami podatkowymi i emerytami uprawiającymi firmanctwo dla swoich dzieci.

    Odpowiedz
  • Nicky(2018-01-17 18:57) Zgłoś naruszenie 20

    Firmanctwo i grynderstwo spowodują rozwòj gospodarczy ?

    Odpowiedz
  • taaaa(2018-01-17 07:47) Zgłoś naruszenie 92

    A oni w kółko to samo. Może niech zrobią zakładanie firmy w sekundę… Tylko jakie to ma znaczenie dla kogoś kto decyduje się na własny biznes? Szybkość rejestracji firmy jest ważna dla oszusta, który potrzebuje szybko firmę założyć, nakraść i zamknąć, by za chwilę zarejestrować kolejną. Natomiast dla prawdziwego przedsiębiorcy decydujące znaczenie ma nie jak szybko zarejestruje firmę, lecz w jakich warunkach administracyjno-prawnych firma będzie musiała funkcjonować. A te niestety kolejny rok ulegają pogorszeniu, pomimo szumnie zapowiadanych zmian w przepisach.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zdaleka(2018-01-17 03:22) Zgłoś naruszenie 44

    Założyłem firmę, to jest korporację. Poszedłem do księgowego który miał autoryzację do rejestracji firm przez Internet. W pół godziny miałem zarejestrowaną firmę jako korporację, tzn. osobę prawną, jak również otworzone odpowiednie konta podatkowe dla firmy. Konto bankowe to jest osobna sprawa. Nie trzeba mieć konta żeby zarejestrować firmę ale trzeba mieć rejestrację firmy żeby otworzyć dla niej konto. Załatwia się to w parę minut w banku kiedy zachodzi potrzeba. Mając papiery rejestracji firmy, poszedłem do banku ale dopiero po kilku miesiącach, jak dostałem pierwszy czek. Umowa z biurem rachunkowym nie jest potrzebna. Owszem, skorzystałem z biurem rachunkowym ale dopiero po roku jak trzeba było zrobić rozliczenie podatkowe. O,, to nie było w Polsce, ale w Kanadzie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • StAAbrA(2018-01-13 11:11) Zgłoś naruszenie 90

    KoMOrnik też się UWinie ...

    Odpowiedz
  • Msa(2018-01-12 17:49) Zgłoś naruszenie 10

    Najlepiej jakby bank zajął się pracą w zakresie bankowości. Juz księgowym wystarczy sprzątania po wielkim biurze rachunkowym TV i ich pracownikach. Po bankach nie musimy.

    Odpowiedz
  • BeaBor(2018-01-12 17:40) Zgłoś naruszenie 53

    Zapraszamy do Biura Rachunkowego -my też szybko otwieramy firmy - a jeszcze dobierzemy odpowiednią formę opodatkowania, przygotujemy druki do VAT i ZUS - wszystko na miejscu i w pełni profesjonalnie :)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz