Kilka tygodni temu w weekendowym wydaniu Dziennika Gazety Prawnej ukazał się interesujący reportaż zatytułowany „Prawdziwie wrogie przejęcie”, w którym przedstawiono sposób na przejęcie spółki kapitałowej. Sposób nielegalny, ale dzięki lukom w prawie – skuteczny.
W ramach wprowadzenia do głównego wątku artykułu pojawiła się koncepcja przejęcia dużej spółki giełdowej. Autor stwierdził, że nie jest to możliwe. Nie starczyło wyobraźni.
Na początku marca spółka Chemoserwis-Dwory opublikowała komunikat zatytułowany „Powzięcie informacji o dokonaniu wadliwego wpisu zmian w rejestrze przedsiębiorców KRS oraz usiłowaniu wyłudzenia środków pieniężnych z majątku spółki”. Już tytuł bardzo dużo wyjaśnia. Ostatniego dnia lutego, a mamy rok przestępny, w Krajowym Rejestrze Sądowym dokonano zmian. Polegały one na wpisaniu nowego jednoosobowego zarządu oraz nowej pięcioosobowej rady nadzorczej. Nazwisk nie będę podawał, przytoczono je w opisywanym komunikacie ESPI. Może w przyszłości zamiast nazwisk będziemy podawać inicjały?