statystyki

Klan Rothschildów: Bankierzy świata, kreatorzy imperiów

autor: Andrzej Krajewski11.07.2014, 08:33; Aktualizacja: 11.07.2014, 08:34
Rothshild-gospodarka

Wokół żadnej innej rodziny nie nagromadziło się tyle teorii spiskowych.źródło: Bloomberg

Pieniądze, jak wiadomo, najlepiej mnożą się w ciszy. Dlatego klan Rothschildów zawsze wzbudzał tyle kontrowersji, bo do perfekcji opanował sztukę dyskretnego powiększania fortuny

Wokół żadnej innej rodziny nie nagromadziło się tyle teorii spiskowych. Gdyby we wszystkie uwierzyć, oznaczałoby to, że od 200 lat żadna transakcja finansowa na świecie nie odbyła się bez zgody Rothschildów i że to za ich przyzwoleniem wybuchały wojny. Do niekończącej się listy spisków, które mieli sprokurować, dopisano ostatnio zaginięcie samolotu linii Malaysia Airlines.

Wedle internetowej plotki odpowiedzialność za katastrofę lotniczą z 8 marca (wraku maszyny wciąż nie odnaleziono) ponosi baron Jacob Rothschild. Kilka dni po tragedii portal beforeitsnews.com podał, iż wśród 239 pasażerów było 20 pracowników Freescale Semiconductor, firmy zajmującej się produkcją mikroprocesorów dla wojska.

Tropiciele tajemnic zauważyli, że właścicielem firmy jest fundusz inwestycyjny Blackstone Group, za którym stoi brytyjski miliarder Nathaniel Charles Jacob Rothschild IV. A miesiąc przed zniknięciem malezyjskiej maszyny amerykański urząd patentowy opublikował pod numerem US8650327 B2 patent projektu najmniejszego na świecie mikroprocesora w architekturze ARM mogącego zrewolucjonizować rynek przenośnych urządzeń elektronicznych. Jako jego wynalazców zarejestrowano trzech inżynierów Freescale Semiconductor: Zhijun Chena, Zhihong Chenga oraz Shixiang Nie. To wystarczyło zwolennikom teorii spiskowych do wysnucia tezy, iż Rothschild upozorował katastrofę lotniczą, by wyeliminować twórców mikroprocesora i przejąć do niego wszelkie prawa.

To, że nazwisko żadnego z trzech inżynierów nie znalazło się na opublikowanej przez Malaysia Airlines liście ofiar katastrofy, uznano jedynie za dowód na diabolicznie ogromny zasięg spisku. A jego celem jest oczywiście utrzymanie przez Rothschildów władzy nad światem, także w XXI wieku.

Z getta na szczyty powodzenia

Władze Frankfurtu nad Menem getto dla Żydów utworzyły już w 1462 r., czym zasłużyły sobie na miano prekursora tego europejskiego trendu. Mieszkająca w nim rodzina Hahn przez stulecia nie odznaczyła się niczym szczególnym. Aż w lutym 1744 r. na świat przyszedł Mayer Amschel.

Jego ojciec Mojżesz Amschel prowadził kantor wymiany walut. Interes prosperował na tyle dobrze, że pozwolił sobie na zmianę nazwiska: Rothschild brzmiało dużo lepiej od plebejskiego Hahn. Zadbał też o edukację jedynego syna. Mały Mayer Amschel od dziecka pracował w kantorze ojca, a gdy podrósł, trafił do żydowskiej szkoły w Fürth, słynącej z wysokiego poziomu matematyki. Dziedzic skromnego kantoru miał talent do liczenia gotówki, który rozwinął, terminując w domu bankowym Oppenheimerów w Hanowerze. Tam nauczył się, co znaczy dobrze ulokowany kredyt i komu warto udzielać pożyczek.


Pozostało 88% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • Kto drukuje dolary,kto wlada bankiem centralnym ?(2014-07-12 08:42) Zgłoś naruszenie 30

    Kto trzyma najwieksze banki swiata,kto drukuje dolary ? MASONERIA.
    Kto nie wierzy,niech wezmie paierowy 1 dolar,a na nim jest swastyka masonskich oprawcow swiata-piramida z okiem,znak masonski.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane