W Orange rozpoczęły się testy FTTH. Jak potwierdza na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange, wszystko ruszyło zgodnie z planem i w ramach pliotażu, w wybranych lokalizacjach w Warszawie, "pomarańczowi" zaoferują Internet o prędkości 200 Mb/s wraz z maksymalnym zestawem usług multimedialnych.

Poza szerokopasmowym internetem Orange wybranym klientom oferuje telewizję z bogatym pakietem nc+, nieograniczony dostęp do setek filmów, seriali i programów telewizyjnych w usłudze wideo na życzenie oraz Telewizję Tu i Tam. Można też wypróbować multiroom. A to wszystko do końca sierpnia br. za darmo. Jak pisze Jabczyński, pilotaż ma swoje miłe prawa.

Obecnie w zasięgu światłowodowego Internetu Orange jest ok. 12,5 tys. gospodarstw domowych. Do końca 2013 w będzie 20 tys., a w kolejnym etapie FTTH ruszy również w innych miastach. Od dziś z mieszkańcami wybranych budynków, które znajdują się w zasięgu nowej usługi, będą kontaktować się przedstawiciele Orange, aby zachęcić do skorzystania z oferty.

"Przypomnę, że podstawową zaletą FTTH jest stała prędkość Internetu, niezależna od obciążenia lokalnej sieci internetowej. Przepustowość łącza nie jest dzielona pomiędzy użytkowników z jednego budynku, jak w przypadku ofert wielu innych operatorów. Sam chciałbym skorzystać z takich testów, ale niestety mój dom się nie załapał na pilotaż" - pisze Jabczyński.