Autopromocja

Państwo rusza z odsieczą budowlance

Plany budowy
Plany budowyShutterStock
24 sierpnia 2012

Rządowa pomoc dla zagrożonych upadłością spółek nabiera realnych kształtów. Jako pierwszy dostanie ją Polimex-Mostostal. W drugiej kolejności – PBG. Wsparcia firmom udzieli Agencja Rozwoju Przemysłu

964464-i02-2012-164-00000100d-802.jpg
Giganci w kłopotach

Jak ustalił DGP, już we wrześniu spółka Polimex-Mostostal ma otrzymać od Agencji Rozwoju Przemysłu 160 mln zł pożyczki pomostowej. Operacja odbędzie się z pominięciem procedur pomocy publicznej, przez co spółce uda się uniknąć czasochłonnych procedur związanych z uzyskiwaniem zgody UOKiK i Komisji Europejskiej.

Pieniądze z ARP

Według naszego informatora pożyczka udzielona zostanie ze środków komercyjnych posiadanych przez rządową agencję pod zastaw akcji spółek zależnych Sefako i Energomontaż-Północ Gdynia. Obie są przeznaczone na sprzedaż, a ofertę w tej sprawie Polimex skierował także do ARP. W przypadku braku zwrotu pożyczki agencja skorzysta z możliwości zamiany wierzytelności na akcje.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png