Amber Gold to nie tylko inwestycje, lokaty, pożyczki i linie lotnicze. To również sponsoring. Jak czytamy na stronach internetowych Amber Gold, firma sponsorowała film Andrzeja Wajdy "Wałęsa”.

Jak czytamy na portalu, po 55 dniach zdjęciowych zostały zakończone zdjęcia do filmu Andrzeja Wajdy „Wałęsa”, którego sponsorem jest Grupa Amber Gold.

Wraz z końcem czerwca ekipa licząca 180 osób zakończyła, trwające od 1 grudnia 2011, prace przy najnowszej produkcji filmowej Akson Studio pt. „Wałęsa”.

Na początku lipca, w warszawskiej restauracji Villa Foksal, odbył się bankiet wieńczący projekt „Wałęsa”, na którym pojawili się aktorzy i twórcy z Andrzejem Wajdą na czele. Film swoją premierę będzie miał w grudniu tego roku, a do kin wejdzie w styczniu 2013 roku. Najnowszy obraz Andrzeja Wajdy pokazuje wydarzenia i postacie ważne dla historii naszego kraju oraz miasta Gdańska, z którego wywodzi się firma Amber Gold – czytamy dalej.

Zaangażowanie Grupy Amber Gold (w której skład wchodzą także linie lotnicze OLT Express) w sponsoring filmu jest kontynuacją działań kulturalno–społecznych, takich jak wspieranie wydarzeń sportowych czy akcji Banku Żywności – chwali się firma.

Czy kłopoty firmy Amber Gold wpłyną na losy filmu "Wałęsa"?

Jak zapewnia Katarzyna Sikorska, odpowiedzialna za promocję produkcji filmu Andrzeja Wajdy, proces produkcyjny filmu "Wałęsa" nie jest zagrożony. - Film powstaje takim trybem, jakim powinien. Jest na etapie montażu, czyli postprodukcji, a sytuacja Amber Gold nie ma wpływu na dalszą pracę, bo budżet filmu dawno już jest zamknięty - tłumaczy gazecie "Dziennik Bałtycki" Sikorska.

Amber Gold wspierał również targi motoryzacyjne

Amber Gold jest znany w Gdańsku również jako Partner Tytularny Trójmiejskich Targów Motoryzacyjnych Amber Gold 2011. Ostatnie targi odbyły się 17 i 18 września 2011 r na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich.

Jest to największa impreza motoryzacyjna na Pomorzu. Przez dwa dni na powierzchni dziesięciu tysięcy metrów kwadratowych zostanie zaprezentowana oferta samochodów osobowych, użytkowych, motocykli, quadów oraz firm związanych z branżą motoryzacyjną.

Współpraca Amber Gold z Trójmiejskimi Targami Motoryzacyjnymi rozpoczęła się w 2010 r. Wówczas to Amber Gold był jednym z kilku Partnerów Targów. W 2011 r. Amber Gold został głównym i zarazem Tytularnym Partnerem Targów.

Niestety – zakładka informacyjna o strefie partnerskiej, nie otwiera się. Kto jeszcze znajdował się na liście sponsorowanej przez Amber Gold?