Spółka Leśne Runo z branży gastronomicznej zadebiutuje na NewConnect w poniedziałek, 23 kwietnia, podała firma w komunikacie.

Z prywatnej emisji akcji spółka pozyskała 0,5 mln zł. "Leśne Runo, operator sieci restauracji zlokalizowanych przy głównych trasach w kraju, od 23 kwietnia będzie notowana na 'małej giełdzie'. Dzięki pozyskanym w ofercie prywatnej środkom spółka znacząco przyspieszyła tempo swojego rozwoju, a w ciągu trzech lat chce podwoić liczbę swoich restauracji" - czytamy w komunikacie.

Spółka podała, że w tym roku chce otworzyć 3-4 nowe restauracje, a część z nich powstanie jeszcze przed czerwcem, kiedy w kraju będą odbywać się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

"Przed wejściem na giełdę pozyskaliśmy środki, które były nam niezbędne do przyśpieszenia naszego rozwoju.

Dodatkowo obecność na NewConnect daje nam efekt marketingowy, który w przypadku takich firm jak nasza jest bardzo istotny" - powiedział prezes Paweł Jachowski, cytowany w komunikacie.

Leśne Runo to sieć barów restauracyjnych oferujących dania tradycyjnej polskiej kuchni. Spółka otwiera swoje lokale w sąsiedztwie stacji paliw i obecnie prowadzi 15 restauracji.