Szkoły językowe kładą nacisk na platformy e-learningowe. Do nauki wystarczą komputer i dostęp do sieci. Jest taniej i szybciej.
Właściciele ESKK, Edoo.pl i LingoLab, największych placówek zajmujących się uczeniem języków na odległość, mówią o rosnącym zainteresowaniu tą formą kształcenia. – Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób zapracowanych i cierpiących na brak czasu. Wybierając takie rozwiązanie, jesteśmy w stanie wyeliminować z grafiku dnia dojazdy i uczyć się praktycznie z każdego miejsca na świecie – podkreśla Magdalena Szajnóg, właścicielka szkoły LingoLab. Wystarczy mieć komputer i dostęp do sieci.
– W Edoo.pl uczymy języków obcych online od 2004 r. Początkowo nasi uczniowie pochodzili głównie z zagranicy, w Polsce kursy prowadzone przez internet nie cieszyły się wówczas zbyt dużym uznaniem. Jednak z roku na rok liczba chętnych wzrasta. – przyznaje Paweł Madej ze szkoły Edoo.pl. Wzrost odnotowuje też szkoła ESKK, która oferuje specjalne korespondencyjne kursy, pozwalające na indywidualną naukę we własnym tempie i o dowolnej porze.
Na brak klientów nie narzekają także tradycyjne szkoły językowe, ale zmienia się profil ich klientów. – Dawniej dominowały młodzież szkolna i osoby zaczynające karierę zawodową. Obecnie uczymy również dzieci w wieku przedszkolnym oraz seniorów – mówi Monika Burchard, kierownik marketingu i PR Centrum Języków Obcych Archibald.
Szkoły stacjonarne też uruchamiają kursy online. – Proponujemy alternatywny sposób nauki w postaci platformy e-learningowej. W ten sposób kursanci mogą nadrobić materiał lub doskonalić swoje umiejętności – przyznaje Alicja Polok, koordynator do spraw szkoleń TFLS.
Ceny kursów online są zależne od formuły, na jaką się zdecydujemy. Za zajęcia przeznaczone dla indywidualnych klientów w szkole Edoo.pl płaci się od 33,95 zł za 45-minutową lekcję z lektorem. W placówce LingoLab godzinne spotkanie kosztuje ok. 28 zł. Natomiast w tradycyjnej szkole TFLS na indywidualną 45-minutową lekcję wydamy od 75 zł w górę, ale dodatkowe zajęcia na platformie e-learningowej są darmowe.
Różnice w cenach w przypadku zajęć grupowych kształtują się bardzo podobnie. W szkole Edoo.pl za 45-minutową lekcję w grupie 4-, 5-osobowej zapłacimy od 9,80 zł, co daje 784 zł za 60 godzin zajęć. W stacjonarnej placówce Archibald spotkania w grupie 5 – 6-osobowej przy 60 godz. zajęć kosztują od 1690 zł do 2390 zł.

Wśród klientów szkół językowych przybywa dzieci i seniorów

.linkms {text-decoration: none; Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 12px; color: #666; width: 450px;} .linkms a {text-decoration: none; color: #666; font-weight:bold} .linkms a:hover {text-decoration: underline; color: #666} .linkms a:visited {text-decoration: none; color: #666} .linkms a:active {text-decoration: none; color: #666}