Aktualnie najlepsze warunki finansowania w PLN udostępnia aktualnie ING Bank Śląski – tak wynika z najnowszego zestawienia najlepszych kredytów hipotecznych przygotowanego przez zespół TotalMoney.pl.

Najtaniej hipotekę w PLN spłacimy w…?

Opracowując ranking przyjęliśmy założenie, że interesować nas będzie kredyt hipoteczny w PLN w kwocie ćwierć miliona zł, z okresem kredytowania wynoszącym 360 miesięcy przy LtV na poziomie 80%, tj. dysponowaniu 20% wkładem własnym.

Ranking kredytów hipotecznych w PLN - lipiec 2011
Poz.Nazwa BankuRata równa w PLNProwizjaMarżaRRSO
1ING Bank Ślaski S.A.1437,001,4%0,85%5,91%
2HSBC Bank Polska1449,000%1,00%5,91%
3BOŚ S.A.1383,610,5% 1.3% (0.75% w I roku, 1.0% w II roku)5,98%
4Citi Handlowy14830%1,20%6,06%
5Bank Pocztowy1490,850%1.25%6,11%
6BNP Paribas Bank Polska SA1450,000%1,29% (promocja przez pierwsze 3 lata
0,79%)
6,17% (dla marży 1,29%)
7Bank BGŻ1516,600%1,35%6,18%
8Deutsche Bank PBC S. A.1497,000%1,30%6,24%
9NORDEA BANK POLSKA1466,001,5%1,10%6,3%
10PKO Bank Polski1474,280%1,15%6,36%
11Pekao S.A.1479,640%1,29%6,37%
12Polbank EFG1500,000%1,40%6,38%
13Bank Zachodni WBK S.A.1476,792%0,99%6,44%
14Raiffeisen Bank1441,500%0,95%6,62%
15Kredyt Bank1497,000%1,30%6,62%
16Bank Millennium1512,000%1,39%6,73%
17Getin Noble Bank S.A.1523,000%1,59%6,77%
18LUKAS Bank1443,002%1,20%6,80%
19Bank BPH1595,070%1,2 % (1,6% w I roku)7,19%
20Alior Bank1435,000%0,90%7,25%
Stan na: 17 lipca 2011 r.
Założenia: Kredyt na 100% LTV, Kwota kredytu 250 tys. Waluta PLN, okres kredytowania 30 lat. Oferta z cross -sell (wykupienie dodatkowych produktów, promocje itp ) Źródło: Banki oraz TotalMoney.pl.

Kredyt hipoteczny nawet na 100% wartości i 35 lat

Zwycięzcą lipcowego zestawienia został ING Bank Śląski. Oferuje on najlepsze warunki kredytowania, do których zaliczyć należy niską marżę już od 0,85% oraz prowizję na poziomie 1,4%. Miesięczne obciążenie domowego budżetu, czyli rata takiego kredytu to 1 437 zł, zaś rzeczywisty koszt kredytu kształtuje się na poziomie 5,9%!
Tuż za liderem, czyli na drugim miejscu znalazła się oferta kredytowa HSBC Bank Polska, w ramach której to oferty kredyt udzielany jest bez prowizji (stawka 0%) przy 1,0% marży, co sprawia że rata takiego kredytu to 1 449 zł, zaś rzeczywista roczna stopa oprocentowania wynosi niecałe 6%!

Na trzeciej pozycji uplasowała się oferta BOŚ Bank, który w ramach promocyjnej oferty udostępnia w pierwszym roku kredytowania marżę 0,75%, zaś kredyt udzielany jest tylko z 0,5% prowizją!

Na ciekawe oferty kredytu hipotecznego udzielanego bez prowizji możemy liczyć m.in. w BPH, BNP Paribas Bank oraz PKO Banku Polskim – marża kształtuje się w tych bankach na poziomie już od 0,79% jednak po spełnieniu szeregu wymagań stawianych przez dany bank i tylko w pierwszym okresie spłaty.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Najlepsze oferty kredytowania dostępne są dla klientów, którzy podpisując umowę kredytu hipotecznego w PLN zdecydują się dodatkowo na określone warunki i tak w banku:
- BPH Bank na otwarcie lub dalsze korzystanie z wybranego konta osobistego przy jednoczesnym przekazywaniu nań wynagrodzenia oraz przystąpieniu do pakietu ubezpieczeniowego – co ciekawe dla promocji prowizja 0% marża w pierwszym roku spłaty będzie o 0,4pp. wyższa niż w późniejszych latach;
- HSBC Bank Polska jeśli na prowadzonym w banku rachunku nie wystąpią wpływy minimum 2 500 zł miesięcznie wówczas marża zostanie podniesiona o 1pp.
- Getin Noble Bank, na najlepsze warunki mogą liczyć klienci, którzy skorzystają z oferty depozytowej i nabędą wybrany produkt inwestycyjny, zaś zamiast prowizji można wykupić pakiet ubezpieczeń, których koszt wynosi 2,75%.

Szukasz kredytu hipotecznego? Sprawdź je wszystkie w jednym miejscu

Mam kredyt w złotówce – bezpieczniejszy, ale droższy?

Rekomendacje nadzoru bankowego, informacje o ogromnych wahaniach na rynkach walutowych związane z niepewną sytuacją gospodarczą wielu państw – to wszystko sprawia, że Polacy wciąż najliczniej korzystają z finansowania marzeń o własnej nieruchomości w rodzimej walucie, czyli w polskim złotym. Jest to oczywiście rozwiązanie na ten moment droższe od tego w obcej walucie (poziom stóp procentowych jest wciąż w naszym kraju na dużo wyższym poziomie), jednak pozwala nam spać spokojniej poprzez brak ryzyka kursowego! Co więcej osoby, które nie dysponują znaczącym wkładem własnym mogą liczyć na większą kwotę kredytu w PLN. Wszystko to sprawa, że kredytowanie w złotówce jest tak popularne i ma w naszym kraju tylu zwolenników. Pamiętajmy, że w wyborze najlepszej oferty możemy posiłkować się wynikiem opracowań porównywarek finansowych, za co nic nie zapłacimy, a zyskać możemy naprawdę sporo! Sprawdźcie zresztą sami…