Użytkownicy iPhona mogą już ściągnąć na swój telefon aplikację z dostępem do nowego serwisu społecznościowego Google+. Obecnie można ją nabyć w iTunes AppStore, ale jej twórcy zapowiadają , że wkrótce znajdzie się także w AppStorach na iPhonach.

Serwis Google+ dostępny jest od 28 czerwca 2011 roku. Pojawienie się nowej aplikacji zaanonsował szef departamentu do spraw mediów społecznościowych w Google, Vic Gundotra. Informację tą ogłosił na swym profilu na Google+.

Obecnie jedyną opcją pozyskania aplikacji jest ściągnięcie jej na komputer z iTunes AppStore. Dopiero stąd można ją przegrać na iPhona. Zawiera ona większość z funkcji tradycyjnej wersji Google+, ale posiada też opcje, których próżno szukać w internetowej wersji serwisu. Jedną z nich jest "Huddles" pozwalający użytkownikowi na rozmowę z całą grupą (Circle) znajomych jednocześnie. Warto pamiętać, że Google+ jako jedyny serwis społecznościowy daje taką możliwość.

Aplikacja dostępna jest na iPhona 3G, 3GS i 4. Działa ze wszystkimi systemami Mac od iOS 3.1. Tak więc teraz na swoich iPhonach tuż obok Facebooka możemy umieścić Google+. Niestety obecna wersja aplikacji nie może być używana ani na iPadzie ani iPodzie.

Już wcześniej dostępna była podobna aplikacja na Androida.