Nowy model będzie dostępny w salonach telekomów AT&T i Verizon Wireless przed końcem kwietnia. Opóźnienie zostało spowodowane problemami technicznymi, w tym kłopotami z farbą, która łuszczyła się pod wpływem ciepła – relacjonuje agencja Bloomberg.

Wzbogacenie oferty o biały model może zwiększyć popyt na urządzenia koncernu w czasie, gdy Apple pracuje nad następną generacją swego najlepiej sprzedającego się produktu. Wbrew tradycji ustalonej w ciągu minionych kilku lat Apple w tym roku nie zamierza w czerwcu przedstawić najnowszej odmiany iPhone’u. Mike Abramsky z RBC Capital Markets w Toronto uważa, że dojdzie do tego dopiero we wrześniu.

Od czasu wprowadzenia pierwszych odtwarzaczy iPod w 2001 roku, biały stał się bardzo popularnym kolorem dla gadżetów Apple. Wcześniej w kolorze białym wprowadzono na rynek iPhone3GS oraz w iPad2.

Na iPhone przypadło 39 proc. wpływów koncernu ze sprzedaży w jego pierwszym kwartale finansowym. Wyniki za kwartał drugi mają pojawić się 20 kwietnia.

Notowania Apple na giełdzie Nasdaq wzrosły wczoraj o 3,73 dolarów do 336,13 dolarów z jeden papier, w tym roku akcje najwyżej wycenianej na świecie firmy technologicznej podrożały o 4,9 proc.