– Rynek gazu płynnego w Polsce będzie się konsolidował. Chcemy uczestniczyć w tym procesie – mówi Paweł Bielski, prezes Polskiego Gazu, i zapowiada rozbudowę sieci detalicznej przez wzrost organiczny oraz przejęcia. Jak podkreśla, Polski Gaz w ciągu kilku tygodni zdecyduje, skąd pozyska finansowanie na inwestycje. – Analizujemy różne możliwości: pozyskanie inwestora branżowego lub finansowego, a także emisję akcji na GPW – dodaje.

Polski Gaz to jedna z większych firm LPG w Polsce z 10-proc. udziałem w rynku. W zeszłym roku spółka wydała na inwestycje 3 mln zł, prawie tyle, ile miała zysku netto. Bielski zapowiada, że tegoroczne wydatki inwestycyjne będą znacznie większe.

Firma ukończyła właśnie montaż nowej linii napełniania butli LPG w Sosnowcu. Teraz Polski Gaz chce koncentrować się na autogazie, którego hurtowa sprzedaż stanowi 60 proc. przychodów firmy. – To paliwo przeżywa renesans. Gdy ceny benzyny przekraczają 5 zł, właściciele samochodów chętnie decydują się na instalacje gazowe. W tym roku wolumen sprzedaży gazu powinien wzrosnąć o kilka procent – mówi Bielski.