Portal Apple Insider wyspecjalizowany w informacjach na temat produktów i planów największego koncernu elektronicznego z Doliny Krzemowej podał, że od 25 marca iPad2 z aplikacją Wi-Fi będzie dostępny w następujących krajach: Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Irlandia, Luksemburg, Meksyk, Niemcy, Nowa Zelandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Szwecja, Szwajcaria, Węgry, Wielka Brytania i Włochy. Ponadto od godz. 13 czasu amerykańskiego tablet będzie można kupować za pośrednictwem Internetu w Apple Store.

Według tego samego źródła modele z pojemnością 16 GB mają być sprzedawane po 499 dolarów, za 32 GB trzeba będzie wyłożyć 599 dolarów, a na model o pojemności 64 GB trzeba dać 699 dolarów. IPad2 z Wi-Fi plus 3G powinien kosztować 629 dolarów z pojemnością 16 GB, 729 dolarów za model 32 GB i 829 dolarów za pojemność 64 GB.

Apple poinformował także, że od kwietnia iPad2 pojawi się w Hongkongu, Korei, Singapurze i kilku innych krajach, a w następnych miesiącach powinien być dostępny na większości rynków świata.

Na liście tych państw nadal nie ma Japonii. W zeszłym tygodniu Apple zastrzegł, że po trzęsieniu ziemi i ataku tsunami będzie musiał opóźnić sprzedaż najnowszej wersji tabletu w tym kraju.

W USA, gdzie po debiucie rynkowym na początku marca iPad2 został wyprzedany w ciągu kilkudziesięciu minut, dostawy nowej wersji tabletu nadal będą ograniczone.