Do premiery dochodzi w dwa miesiące po targach elektroniki użytkowej, CES 2011 w Las Vegas, gdzie rywale Apple pokazali dziesiątki własnych propozycji tabletu. Zwolennicy iPada chcą przy nim pozostać, ale oczekują zmian zarówno oprogramowania, jak i wyglądu tabletu. Użytkownicy postulowali także zwiększenie pojemności tabletu, zamontowanie kamery na froncie urządzenia, dodatkowego mikrofonu.

Amerykańscy analitycy są zgodni, że większość tych życzeń zostanie spełnionych – pisze agencja UPI. Nowy tablet na pewno będzie szybszy i lżejszy od pierwowzoru, będzie miał co najmniej dwie kamery, lepszy ekran, otrzyma więcej pamięci RAM oraz większy mikrofon dla odtwarzania wideo i muzyki. Klienci bowiem skarżyli się, że mikrofon pierwszego iPada był zbyt cichy.

Przed premierą, która odbędzie o godz. 11 przed południem w San Francisco (czyli późnym wieczorem czasu europejskiego) Apple nie zdradził żadnych szczegółów nowej wersji tabletu. Według specjalistów zmiana materiału, z którego powstaje obudowa – metalu na bardziej trwałe włókno węglowe – pozwoli zredukować dotychczasową wagę IPada ( poniżej 1,5 funta). Lepszy ekran ma być odporny na zabrudzenia.

Nowy tablet będzie także wyposażony w port Thunderbolt zapewniający szybszą łączność urządzenia z telewizją wysokiej rozdzielczości. Pojemność gadżetu ma wzrosnąć co najmniej dwukrotnie z 256 MB do 512 MB – twierdzą analitycy.

Media spekulują, że na prezentacji iPada2 pojawi się przebywający na urlopie zdrowotnym Steve Jobs, szef Apple i główny architekt sukcesów firmy.