Przygotowaliśmy ranking na 10 pozycji, biorąc pod uwagę koszty prowadzenia rachunku, przelewu internetowego do innego banku, opłat za kartę debetową i prowizji za wypłatę gotówki z bankomatu obcego.

Nie ma jednak zdecydowanego zwycięzcy. Rachunki internetowe różnią się od siebie coraz mniej jeśli chodzi o opłaty i prowizje związane z ich użytkowaniem – aż 9 na 10 rachunków w zestawieniu to konta, gdzie przy aktywnym korzystaniu nie zapłacimy za nie nawet złotówki! Czym zatem zaczynają się między sobą wyróżniać?

Nowa odsłona kont internetowych

Bankowcy stosują różne metody, żeby zainteresować klientów swoją ofertą. Ostatnio Getin Bank zaproponował Konto Skarbonkowe – rachunek, na którym możemy zarobić całkiem pokaźną sumkę, jeśli będziemy z niego aktywnie korzystać. Otrzymamy 1 zł za wpływ na rachunek (w kwocie minimum 1 000 zł, tylko środków z zewnątrz), dokonuje spłaty karty kredytowej (na przynajmniej minimalną kwotę), zakłada lub odnawia lokatę, za wykonanie transakcji kartą debetową lub kredytową na minimum 100 zł.

Najlepsze konto internetowe za 0 zł Debet na start. Otwórz online

Wiele banków kusi klientów możliwością darmowego korzystania z wszystkich bankomatów w kraju. Taką ofertę mają między innymi dbNET Deutsche Banku, Konto Direct ING Bank Śląskiego czy Sezam Direct Banku BPH. Jeśli nie jest to opcja standardowa, to możliwe jest uruchomienie dodatkowej usługi w rachunku (np. za 4 zł miesięcznie w Inteligo lub 5 zł miesięcznie w mBanku). Niektóre banki, jak np. Raiffeisen Bank, pozwalają klientom na serię darmowych wypłat z bankomatów (w tym przypadku do 6 w miesiącu).

Inne korzyści dodatkowe to np. podwyższone oprocentowanie konta oszczędnościowego, udostępnianego wraz z kontem internetowym. Tak jest w przypadku dbNET Deutsche Banku – otrzymamy wyższe oprocentowanie dbNET Konta Oszczędnościowego o 0,2% w stosunku do standardowej oferty. Warto tutaj jeszcze dodać, że w dbNET możemy skorzystać z nowego kredytu odnawialnego.

Szukasz konta? Wejdź i sprawdź najczęściej wybierane konta bankowe

Oszczędzaj czas i pieniądze, a nawet zarabiaj

Posiadacz rachunku internetowego skraca czas poświęcany na stanie w kolejkach w oddziale niemal do zera, ponieważ tych oddziałów nie musi odwiedzać. To znaczne udogodnienie, ponieważ wszelkie umowy kredytowe i inne sprawy może załatwiać poprzez system bankowości elektronicznej. Co więcej, oszczędza nawet kilkaset złotych rocznie korzystając z konta internetowego zamiast konta klasycznego. Doliczając do tego możliwość zarobienia na rachunku (np. Konto z Podwyżką w BGŻ, czy Konto Skarbonkowe Getinu), chyba już nikogo nie trzeba do tego rozwiązania przekonywać.

10 najtańszych kont internetowych
BankNazwa rachunkuProwadzenie rachunku (miesięcznie)Koszt przelewu internetowego zewnętrznegoOpłata za kartę debetową (miesięcznie)Koszt wypłaty z bankomatu obcegoProwadzenie rachunku rocznie w oparciu o założenia
Bank BPHSezam Direct0 zł0 zł0 zł0 zł0 zł
BOŚ BankE-konto0 zł0 zł0 zł3 zł (w tym 4 bezpłatne miesięcznie)0 zł
Citi HandlowyCitiKonto Direct0 zł0 zł0 zł0 zł0 zł
Deutsche BankdbNET0 zł0 zł0 zł0 zł0 zł
Getin Noble BankKonto Skarbonkowe0 zł0 zł0 zł0 zł0 zł
ING Bank ŚląskiKonto Direct0 zł0 zł0 zł0 zł0 zł
Meritum BankMeritumKonto Zarabiające0 zł0 zł0 zł0 zł0 zł
Nordea BankNordea Spektrum0 zł0 zł1,50 zł0 zł18 zł
Raiffeisen BankComfort Direct0 zł0 zł0 zł3,99 zł, przy czym 6 pierwszych w miesiącu darmowych0 zł
Volkswagen Banke-direct0 zł0 zł0 zł0 zł0 zł
Założenia: Klient przelewa na konto wynagrodzenie - 3000 zł. Wykonuje trzy przelewy internetowe, wykonuje 5 operacji bezgotówkowych na łączną kwotę 500 zł, wypłaca dwukrotnie z bankomatu obcego banku po 500 zł.

Marcin Cieszyński