Rosnąca liczba sklepów, a także coraz szerszy asortyment towarów i usług dostępnych w internecie sprawiają, że dokonywanie zakupów bez ruszania się sprzed ekranu monitora zyskuje szybko na popularności.
Z trzynastu stron przebadanych przez Widzialnych jedynie dwie otrzymały oceny dobre, a aż cztery oceny niedostateczne. Kilka banków odniosło się do uzyskanych w raporcie wyników. Rosnąca liczba sklepów, a także coraz szerszy asortyment towarów i usług dostępnych w internecie sprawiają, że dokonywanie zakupów bez ruszania się sprzed ekranu monitora zyskuje szybko na popularności. Ponieważ jednak w tym wypadku nie mamy fizycznego kontaktu z samym sklepem i jego pracownikami, powinniśmy zachować większą ostrożność. Co więc zrobić, by sieciowe zakupy nie okazały się jedynie stratą pieniędzy i czasu?
Popularność zakupów w sieci wykorzystują nie tylko uczciwe osoby, ale także rzesza przestępców, których jedynym celem jest wyłudzenie pieniędzy, danych osobowych lub numeru karty kredytowej. Wizytę w każdym niesprawdzonym wcześniej sklepie powinniśmy zacząć od zwrócenia uwagi na kilka rzeczy.