Najstarsze konto internetowe w Polsce nadal ma się świetnie. Wprawdzie jego oferta nie jest już tak innowacyjna jak lata temu, niemniej nadal jest jednym z najchętniej wybieranych kont przez młodych ludzi, w tym studentów. Tajemnica tego sukcesu leży w korzyściach, jakie płyną z posiadania tego wirtualnego konta.

Co dobrego ma dla mnie eKonto

eKonto to przede wszystkim rachunek, którego założenie i prowadzenie nic nie kosztuje. Następną zaletą są darmowe przelewy na wszystkie konta w Polsce, niezależnie od banku. Również opłata za przelew do ZUS lub Urzędu Skarbowego wynosi 0 zł. To również wypłaty z ponad 4000 bezprowizyjnych bankomatów w kraju i wszystkich za granicą– oczywiście za darmo.

Podsumowując, eKonto to:
• darmowe prowadzenie konta,
• przelewy bez dodatkowych opłat,
• realizacja zleceń stałych za 0 zł,
• duża ilość bezprowizyjnych bankomatów.

Nie ma róży bez kolców…

Oczywiście również eKonto posiada swoje słabsze strony, jeśli chodzi o mniej standardowe opłaty. I tak – sprawdzenie salda w bankomacie kosztuje nas 1 zł (co przy częstym sprawdzaniu może dać niezłą sumkę), wypłata z bankomatu w kraju innego banku to 5 zł prowizji niezależnie od kwoty.

Chcesz więcej?

Istnieje możliwość ustanowienia poleceń zapłaty – ich realizacja kosztuje nas 1 zł. Można także ustanowić limit kredytowy – opłata za operację to 1% limitu, min. 25 zł. eKonto oferuje również wszelkie inne funkcjonalności, takie same jak w przypadku standardowych ROR.

A co na to konkurenci?

Niestety, oferta eKonto, choć niezwykle interesująca, doczekała się godnej siebie konkurencji. Inne konta internetowe także prowadzone są za darmo, często z równie zminimalizowaną ilością opłat. Oferują również darmowe przelewy, zarówno w kraju i za granicą. Warto więc dokładnie przyjrzeć się wszystkim taryfom opłat i prowizji, lub skorzystać z porównywarek kont osobistych by przekonać się, która oferta jest dla nas najlepsza i bezpłatna.

Otwórz rachunek lub przenieś swoje stare konto do mBanku

Marcin Cieszyński