Ten produktowy mix charakteryzuje się relatywnie wysokim oprocentowaniem z dwóch funkcjonujących jednocześnie lokat (połowa środków inwestowana na okres trzech miesięcy, zaś druga połowa na pół roku).

Wyróżniki najnowszej oferty depozytowej Banku BGŻ

„ Lokata Dubeltówka ” jest połączeniem dwóch zarabiających jednocześnie lokat terminowych z okresem umownym trzy- i sześciomiesięcznym o atrakcyjnym oprocentowaniu wynoszącym odpowiednio 6% i 4% w skali roku. Pozostałe cechy charakterystyczne produktu to między innymi:

√ Minimalna kwota lokaty już od 2 000 zł;
√ Oprocentowanie lokaty niezależnie od sumy zdeponowanej kwoty;
√ Maksymalna łączna kwota inwestycji na jednego klienta to 1 000 000 zł.

Słabsze strony promocji „ Dubeltówka ”

Jeżeli połowa lokaty zainwestowanej na okres pół roku zostanie zerwana w ciągu pierwszych trzech miesięcy trwania okresu lokacyjnego, wówczas oprocentowanie trzymiesięcznej lokaty zostanie obniżone o 2pp. do poziomu 4%. Posiadacze rachunków osobistych w Banku BGŻ mogą założyć lokatę za pośrednictwem serwisu bankowości elektronicznej TeleBGŻ, zaś pozostali klienci mogą taką dyspozycję złożyć w dowolnej placówce banku. Szkoda , że nie zastosowano przy „Dubeltówce” mechanizmu dziennej kapitalizacji odsetek, w związku z czym zysk z lokaty pomniejszony zostanie o 19% podatek od zysków kapitałowych, czyli popularną „Belkę”.

Czas promocji

W czasie, kiedy banki agresywnie promują swoje oferty depozytowe najnowsza propozycja Banku BGŻ wygląda umiarkowanie atrakcyjnie choć warto dodać, że reklama telewizyjna jest bardzo udana. Żeby zainwestować w tę lokatę trzeba się spieszyć, bo jest ograniczona czasowo i można ją założyć tylko do końca roku….

Załóż teraz lokatę BGŻ

Tomasz Litwiniuk, Główny analityk porównywarki lokat TotalMoney.pl