Nawet 600 osób zamierza zatrudnić Poczta Polska. Spółka uruchamia rekrutację w związku z rozwojem e-Commerce. Na umowę o pracę zatrudni listonoszy, kierowców oraz pracowników sortowni; dodatkowi pracownicy potrzebni są do sortowania oraz przewożenia przesyłek.

"Poczta Polska oferuje zatrudnienie 600 osobom w ramach sezonowej rekrutacji. Nowo zatrudnieni mogą rozpocząć pracę w marcu i kwietniu, czyli w miesiącach wzrostu zakupów internetowych w związku ze zbliżającą się wiosną oraz Świętami Wielkanocnymi" - poinformowała spółka w poniedziałek w komunikacie.

Spółka wskazała, że w przypadku aplikujących na umowy zlecenia nie jest wymagane doświadczenie w podobnej pracy. "Tę sezonową ofertę Poczta kieruje przede wszystkim do poszukujących dodatkowego źródła dochodu osób, które cenią sobie elastyczne godziny pracy. A Poczta oferuje różnorodne tryby zmianowe – w tym popołudniami oraz w nocy" - czytamy w informacji.

Stawki godzinowe, w zależności od lokalizacji, wahają się od 14,70 zł brutto do 25 zł brutto w przypadku zatrudnienia w sortowni oraz od 16 zł brutto do 22 zł brutto dla kierowców.

Poczta Polska oferuje również pracę na etat. Poszukiwani są - jak wskazano - kandydaci na listonoszy, pracowników sortowni (odpowiedzialnych za segregowanie i rozdzielanie paczek i listów), a także kierowcy pojazdów do 3,5 t oraz pojazdów powyżej 3,5 t.

Spółka poinformowała, że aktualne propozycje pracy w Poczcie Polskiej - zarówno tej etatowej, jak i na zlecenie – dostępne są na stronie internetowej firmy w zakładce Oferty pracy.

Poczta Polska jest największym operatorem na rodzimym rynku, zatrudniającym ponad 80 tys. pracowników. Ma ponad 7,5 tys. placówek, filii i agencji pocztowych.