Portal Glassdoor opublikował coroczny ranking najlepszych miejsc pracy w USA. Zeszłoroczny lider – Facebook – doświadczył bolesnego spadku notowań.

W zeszłym roku został uznany za najlepszego pracodawcę, natomiast w najnowszej edycji zajął w zestawieniu dopiero 7. pozycję. Skąd tak duży spadek? Firmie zaszkodził z pewnością skandal z udziałem Cambridge Analytica, łamanie praw człowieka w Birmie oraz oskarżenia byłych pracowników o negatywny wpływ na społeczeństwopisze Quartz.

Sieć społecznościowa obroniła miejsce w pierwszej dziesiątce zestawienia tylko dzięki dobrym warunkom pracy: darmowym posiłkom, wysokim wynagrodzeniom oraz licznym benefitom.

Bolesnego spadku w rankingu doznało także Google, które spadło z 5. na 8. pozycję.

Zestawienie Glassdora powstaje w oparciu o opinie pracowników, którzy korzystają z tego rekrutacyjnego portalu. Najważniejszymi czynnikami, które wpływają na opinię pracodawców wśród jego użytkowników to poza dodatkami społeczny wpływ, firmowa kultura oraz możliwości rozwoju.

Pierwszą dziesiątkę najseksowniejszych miejsc pracy w USA uzupełniają (w kolejności od najlepszych): Bain & Co., Zoom Video Communications, In-N-Out Burger, Procore Technologies, Boston Consulting Group, LinkedIn, Lululemon oraz. Southwest Airlines.

>>> Polecamy: Brakuje chętnych do pracy w sądzie. Wszystko przez niskie zarobki