Sieć paczkomatów InPost powiększy się do 2,6 tys. maszyn na koniec 2016 roku, wobec ok. 1,8 tys. czynnych urządzeń planowanych na koniec br., podał Integer.pl.

"Grupa Integer.pl systematycznie rozszerza sieć Paczkomatów InPost w Polsce - w 2015 roku uruchomiono 800 nowych maszyn, a do końca 2016 roku sieć zostanie powiększona do 2600 urządzeń" - czytamy w komunikacie.

Na początku listopada spółka podała, że Paczkomaty InPost w ramach współpracy z PKP zostaną zainstalowane nawet w 200 nowych lokalizacjach przy dworcach kolejowych i do końca 2015 roku łączna liczba paczkomatów InPost w Polsce sięgnie 1 800 terminali.

Spółka podała też, że w okresie przedświątecznym zapewni klientom możliwość odbioru przesyłek przez 7 dni w tygodniu, aż do Wigilii Bożego Narodzenia.

"W tym czasie notowana jest wzmożona aktywność zakupowa konsumentów, a poziom wypełnienia maszyn jest nawet trzykrotnie większy w porównaniu z pozostałymi miesiącami w roku" - podano w komunikacie. Dlatego, w celu utrzymania wysokiej terminowości dostaw, spółka uruchomia tymczasowo dodatkowe rozwiązania w postaci mobilnych punktów odbioru przy najbardziej obłożonych maszynach.

Sieć Paczkomatów pod marką InPost należy do spółki easyPack z Grupy Integer.pl. Paczkomaty InPost w Polsce są obsługiwane logistycznie przez InPost S.A. - spółkę z Grupy Integer.pl, notowaną na GPW w Warszawie od października 2015 roku.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - Inpost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty Inpost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.