Deutsche Bank musi zapłacić 258 milionów dolarów za robienie interesów z objętymi amerykańskimi sankcjami krajami, takimi jak, Syria i Iran. Kary nałożyły Rezerwa Federalna i Departament Usług Finansowych stanu Nowy Jork.

Według tych instytucji, polityka i procedury Deutsche Banku nie były wystarczające, aby zapewnić zgodność działań ich biur poza Stanami Zjednoczonymi z amerykańskimi sankcjami. Dodatkowo największy niemiecki bank będzie musiał zgodzić się na niezależny nadzór oraz zwolnić sześciu pracowników zaangażowanych w proceder obchodzenia sankcji.

Według amerykańskich władz, Deutsche Bank zatuszował ponad 25 tysięcy transakcji wartych blisko 11 miliardów dolarów, aby obejść sankcje nałożone przez Waszyngton. Wśród klientów były firmy z Iranu, Libii, Birmy, Syrii i Sudanu.

W wydanym oświadczeniu Deutsche Bank wyraził zadowolenie z zakończenia tej sprawy. Podkreślił, że praktyki, za które został ukarany, ustały kilka lat temu i od tamtego czasu przerwano wszelkie interesy z firmami z państw objętych amerykańskimi sankcjami.