Firma Naspers zamierza sprzedać swój biznes w Europie Wschodniej, w tym największy serwis aukcyjny w Polsce - Allegro i skupić się na szybciej rozwijających się rynkach, wynika z nieoficjalnych informacji agencji Reuters.

"Allegro to dojrzały biznes. Naspers szuka możliwości sprzedaży całości" - powiedziało źródło, pragnące zachować anonimowość, wymieniając wśród potencjalnie zainteresowanych takie portale jak Wp.pl i Onet.pl, który jest kontrolowany przez Ringier Axel Springer - joint venture niemieckiego wydawcy Axel Springer z szwajcarskim Ringier.

Zarówno Naspers, jak i Allegro nie komentują sprawy.

Kilka dni temu Bonnier Business Polska - wydawca m.in. dziennika "Puls Biznesu" - podpisał umowę zakupu 100% udziałów Grupy Bankier.pl, należącej do Grupy MIH Allegro.

Grupa MIH Allegro to lider branży e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej, grupa firm zarządzających 75 serwisami w ponad 20 krajach. W Polsce grupa od lat działa na rynku serwisów transakcyjnych jako operator platformy Allegro.pl, a także ostatnio w ramach Citeam.pl. Na rynku reklamy internetowej i ogłoszeń grupa prowadzi serwisy Ceneo.pl, otoMoto.pl, otoDom.pl, mojeauto.pl, otoWakacje.pl, Tablica.pl, Oferia.pl i Cokupić.pl.