P4, operator sieci Play, liczy na utrzymanie w całym roku dynamiki wzrostu liczby przenoszących numer do tej sieci z I kw. 2013 roku, kiedy wyniosła 20% r/r, poinformował agencję ISBnews członek zarządu spółki Bartosz Dobrzyński.

"Dynamika z I kw. 2013 to bardzo satysfakcjonujący poziom i chcielibyśmy, aby ta dynamika była utrzymana w kolejnych kwartałach" - powiedział ISBnews Dobrzyński. Według jego słów, spółka liczy przede wszystkim na klientów indywidualnych, którzy zmigrują do Play.

W I kwartale 2013 roku numer do sieci Play przeniosło ponad 220 tys. klientów konkurencyjnych sieci. Wzrost względem I kwartału 2012 roku wyniósł 20%. Najwięcej numerów sieć przyjęła od T-Mobile. Aż 80% numerów trafiło do taryf abonamentowych Play. Łącznie w I kwartale prawie 400 tys. numerów zmieniło operatora, jak szacuje Play.

Reklama

Szacunki mówią, że w całym roku swoje numery przeniesie łącznie 1,6-1,7 mln klientów sieci komórkowych.

Play wprowadza nowe rozwiązania dla firm - Formuła dla Firm oraz Formuła dla Firm VIP z minutami na połączenia międzynarodowe i nielimitowanym odbieraniem połączeń w roamingu na terenie UE. Kolejną nową usługą jest Drugi Numer, pozwalającą na aktywację drugiego numeru na tej samej karcie SIM - może to być zarówno numer stacjonarny, jak i numer komórkowy.

Należąca do spółki P4 sieć Play to najszybciej rozwijająca się sieć w Polsce, z której usług korzysta ponad 8 mln abonentów. Daje to spółce ponad 16-proc. udziału w rynku.