Kanclerz Niemiec Angela Merkel i premier Wielkiej Brytanii David Cameron domagają się energicznej walki z oszustwami podatkowymi. Sprawa ta była jednym z tematów omawianych podczas wizyty szefa brytyjskiego rządu w Niemczech.

Chodzi głównie o wielkie międzynarodowe koncerny, które dzięki swojej skomplikowanej strukturze unikają płacenie części podatków. Angela Merkel i David Cameron chcą aby państwa zrzeszone w grupie G8 energicznej zwalczały ten proceder. Musi być jasne, że każdy powinien uczciwie odprowadzać swoją część należności - czytamy w komunikacie opublikowanym po spotkaniu.

Tematem rozmów obojga polityków była też przyszłość Unii Europejskiej. W czasie wizyty David Cameron starał się przekonać niemiecką kanclerz do planów gruntowej reformy Wspólnoty. Zdaniem brytyjskiego premiera, Unia musi być bardziej elastyczna i konkurencyjna.

Dwudniowe spotkanie polityków odbyło się w zamku Meseberg będącym gościnną rezydencją niemieckiego rządu. David Cameron przyjechał do Niemiec z żoną i dziećmi. Angeli Merkel towarzyszył mąż.