Firmy hotelarskie znalazły niszę dla swoich usług. To hotele nie dla ludzi ale dla…rzeczy – czyli, przeznaczonedo przechowania mebli, książek itd., czyli mienia ruchomego, które przeszkadza np. podczas remontu. Jak informuje serwis property news.pl, do kilku działających w Polsce obiektów tego typu dołączy następny w Kielcach.

Nowy obiekt w Kielcach wybuduje Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe „RAM". Powstanie magazyn liczący trzy kondygnacje o łącznej powierzchni 900 mkw. Całość inwestycji to koszt 3,5 miliona złotych.

Podobne hotele funkcjonują np. w Warszawie i Poznaniu. W stolicy Polski dwie tego typu placówki posiada m.in. firma City Self-Storage.

Pierwszy hotel dla rzeczy powstał w 2006 r. w warszawie

Pierwszy polski magazyn samoobsłgowy City Self-Storage rozpoczął swoją działalność w lutym 2006r. Obiekt posiada cztery kondygnacje o łącznej powierzchni 4 000 m2. Można w nim wynająć od 0,5 m do 20 m kwadratowych.

Całość podzielona jest na pomieszczenia o powierzchni od 0,5 m kw. do ponad 20 m kw. Jak czytamy na stronie internetowej firmy, wszystkie posiadają indywidualne alarmy i całodobowy monitoring.

W Poznaniu cena za trzy miesiące - od 897 do 1260 zł

Hotel w Poznaniu - Euro Self Storage oferuje komórki już od 1,2 m². Jak czytamy na portalu firmy cena za wynajęcie od 4 do 6 m2 na okres 3 miesięcy wynosi od 897 do 1260 zł.