Dom Maklerski zadebiutował na rynku głównym GPW.
Przeprowadzka nie wiązała się z nową emisją akcji. Na rynek główny trafiło więc 82,5 mln akcji notowanych dotychczas na rynku alternatywnym. Mimo że ostatnie dni były bardzo nerwowe na rynkach finansowych, wczoraj odczuwalne było odreagowanie widoczne we wzrostach indeksów giełdowych.
Na otwarciu sesji papiery WDM podrożały o 1,67 proc., do 61 groszy za sztukę. W pewnym momencie kosztowały już nawet 65 groszy, co oznacza wzrost o ponad 8 proc. Po południu były wyceniane na 64 grosze.
W 2007 r. akcje WDM debiutowały na NewConnect z ceną 2 zł za sztukę, a na zamknięciu inauguracyjnej sesji płacono za nie ponad 5 zł.
Władze spółki liczą, że przenosiny na główny parkiet zwiększą zainteresowanie akcjami WDM ze strony funduszy. – Oczekujemy, że instytucje dostrzegą potencjał dalszego wzrostu oraz dyskonto w bieżącej wycenie rynkowej spółki w stosunku do jej wartości fundamentalnej – mówi Wojciech Gudaszewski, prezes DM WDM.
Przed debiutem spółki na GPW wśród jej akcjonariuszy znajdował się tylko jeden podmiot instytucjonalny – grupa SPQR, która posiada ponad 8 proc. akcji. Największymi udziałowcami WDM są Tadeusz Gudaszewski, który ma ponad 17 proc. akcji, i Zofia Dzielnicka z ponad 16 proc.
Jak podaje zarząd WDM, od 2007 r. kapitały własne grupy WDM wzrosły o 87 proc., do ponad 44 mln zł, a aktywa o 131 proc., do 62,6 mln zł. W 2010 r. przychody grupy Domu Maklerskiego WDM wyniosły 14,49 mln zł, a zysk zamknął się kwotą 1,87 mln zł. W pierwszym kwartale tego roku grupa wypracowała 4,83 mln zł przychodów i zysk netto w wysokości 1,66 mln zł.
WDM specjalizuje się w doradztwie dla małych i średnich przedsiębiorstw planujących pozyskanie kapitału poprzez debiut na którymś z rynków warszawskiej giełdy. Od 2007 r. WDM zrealizował prawie 50 emisji akcji, głównie na rynku alternatywnym, m.in. dla spółek MW Trade, Mera Schody, Quercus TFI. Przygotował także emisję ukraińskiej spółki Agroliga Group na NewConnect. Zarząd WDM deklaruje jednak, że w najbliższym czasie udział emisji na głównym rynku GPW będzie się zwiększał tak, że stanowić będzie nawet 30 proc. wszystkich emisji organizowanych przez WDM.
WDM to jedna z pięciu firm, które jako pierwsze zadebiutowały na rynku NewConnect w sierpniu 2007 r. Jest także 15. spółką, której udało się przeprowadzić na główny rynek z małego parkietu.