Globalny producent komputerów Acer wchodzi na polski rynek ze swoimi tabletami. Liczy na udział w rynku na poziomie 20 – 30 procent.
Nowe urządzenia Acer wprowadzi do sprzedaży w Polsce na przełomie maja i czerwca. W ofercie dostępne będą trzy modele o przekątnych 10,1 i 7 cali. Dwa działać będą na systemie operacyjnym Android, jeden na Windows 7. Ceny będą się zaczynać od 1250 zł. Model 3G, pozwalający na korzystanie z usług transmisji danych operatorów komórkowych, ma być o blisko 200 zł droższy.
– Chcemy, by w momencie startu nasza oferta była dostępna jak najszerzej w sieciach sprzedaży. Liczymy też, że uda się do tego czasu wprowadzić tablety do oferty operatorów komórkowych, z którymi prowadzimy rozmowy – mówi Juliusz Niemotko, szef Acer Polska.
Sieci komórkowe stawiają jednak producentom warunek: tablety muszą być dostosowane do sieci 3G, by ich właściciele mogli korzystać z usług mobilnego internetu. Wersja 3G tabletu Acera pojawi się na polskim rynku prawdopodobnie po wakacjach.
Acer to kolejny gracz, który wchodzi na polski rynek tabletów. Wczoraj nowy model swojego GalaxyTab Wifi wprowadził do sprzedaży Samsung. Dotykowy komputer o przekątnej 7 cali kupić można za 1299 zł. Na rynek z 5 modelami tabletów Multipad Prestigio wszedł też Asbis, polski oddział międzynarodowego dystrybutora IT Asbis Enterprises. Ceny zaczynają się od 799 zł. Do sprzedaży czterech tabletów z serii Eee Pad szykuje się Asus.
Według firmy GfK Polonia w 2010 r. sprzedano w Polsce mniej niż 10 tys. tabletów. W tym roku firma szacuje popyt na prawie 100 tys.
Juliusz Niemotko prognozuje, że na polskim rynku sprzeda się od 150 do 200 tys. sztuk. – Liczymy, że uda nam się sprzedać około 50 tys. tabletów w tym roku, a nasz udział w rynku wyniesie między 20 a 30 proc. – mówi Juliusz Niemotko.