Jak podaje w swym oficjalnym komunikacie Ministerstwo Infrastruktury, zgodnie z nowym projektem nowelizacji ustawy dotyczącej programu "Rodzina na Swoim" z dnia 18 stycznia 2011 roku bez zmian pozostanie zakres podmiotowy beneficjentów pomocy państwa - zrezygnowano z propozycji poszerzenia zakresu kredytobiorców o jednoosobowe gospodarstwa domowe. Single i osoby pozostające w wolnych związkach nie mogą liczyć na finansowe wsparcie państwa w nabywaniu własnego mieszkania. Przywilej ten pozostanie nadal zarezerwowany tylko dla młodych małżeństw.

W związku z ogromem maili, jakie napływają na naszą skrzynkę mailiową, w których single wyrażają swój protest przeciwko takiej decyzji Rady Ministrów, Połówki Pomarańczy postanowiły przedsięwziąć konkretne działania i zorganizować ogólnopolską akcję protestacyjną. Poprzez nią chcemy pokazać, że nie zgadzamy się na taką politykę państwa i żądamy wprowadzenia obiecywanych zmian, tj. uwzględnienia interesów pięcio milionowej społeczności singli w nowej edycji programu.

Wszystkich tych, którzy chcieliby wziąć udział w akcji, zachęcamy do przyłączenia się na Facebooku do grupy o nazwie: „Single mówią NIE wykluczeniu z programu Rodzina na swoim”, która pojawiła się już na Facebooku oraz do podpisania listu protestacyjnego, jaki planujemy skierować do Ministerstwa Infrastruktury.

Więcej szczegółów dotyczących akcji pojawiło się też na naszych stronach: www.polowki.pl, www.mieszkaniadlasingli.pl oraz na naszym koncie na Facebooku www.facebook.com/polowki.pomaranczy.