Rusza SkyCash – platforma do płatności mobilnych. Żeby z niej skorzystać, potrzebny jest jedynie telefon z dostępem do internetu.
Wśród partnerów, których przedstawi dziś SkyCash Poland, są Mennica Polska (oferująca np. bilety komunikacji miejskiej czy umożliwiająca płacenie za parkingi), portal społecznościowy Grono.net, Przelewy24 i Raiffeisen Bank, który rozlicza tę usługę. Aby skorzystać z płatności mobilnych, trzeba się zarejestrować na stronie i zasilić konto pieniędzmi. Usługa może być stosowana przez np. nastolatków, bo płatności odbywają się między telefonami komórkowymi i są zatwierdzane numerem PIN. Aby system funkcjonował w telefonie, musi być zainstalowana specjalna aplikacja, a sam aparat powinien mieć dostęp do internetu. Jego twórcy podkreślają, że system jest niezależny od operatorów telekomunikacyjnych, a bezpieczeństwo jego stosowania porównywalne jest z korzystaniem z kart płatniczych i bankowości elektronicznej.
Płatność między użytkownikami sieci kosztuje 29 groszy. Miesięczny abonament za usługę to 2 zł, ale opłata jest anulowana w przypadku wykonania jednej transakcji.
Konto SkyCash można zasilać z każdego rachunku bankowego lub przekazem pocztowym, a także korzystając z systemu Przelewy24. Pieniądze z konta SkyCash można z kolei wypłacić na zwykły, bankowy ROR.
qk