statystyki

Firmy coraz częściej sprawdzają kontrahentów i potencjalnych klientów

autor: Marek Chądzyński19.12.2019, 09:15; Aktualizacja: 19.12.2019, 09:22
kalkulator, podatki, księgowość, biuro, biznes, praca

Przedstawiciele branży wierzytelności z dużą ostrożnością wypowiadają się o skuteczności nowego prawaźródło: ShutterStock

O co najmniej jedną trzecią w ciągu ostatnich pięciu lat wzrosła liczba raportów, jakie przedsiębiorstwa pobierają o swoich kontrahentach i klientach.

Krajowy Rejestr Długów ocenia, że w tym roku dostanie w sumie ok. 36 mln zapytań z prośbą o informacje o przedsiębiorcach i konsumentach. Do końca III kwartału biuro wydało 26,3 mln takich raportów i jeśli przewidywania co do wyniku w całym roku się sprawdzą, to padnie rekord. Dla porównania, pięć lat temu KRD wydał 27,3 mln raportów i od tamtego czasu ich liczba wzrosła o 30 proc.

źródło: DGP

Podobne trendy widać w danych innych biur informacji kredytowej. BIG InfoMonitor spodziewa się, że liczba zapytań wyniesie w tym roku 24,5 mln. To o ok. 47 proc. więcej niż w 2015 r. Swoje oczekiwania InfoMonitor opiera na dotychczasowych wynikach sprzedaży, do końca listopada przedsiębiorcy pobrali ponad 22 mln rekordów o kontrahentach i konsumentach.


Pozostało jeszcze 65% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane