statystyki

Chludziński: KGHM zwiększa produkcję i zyski [WYWIAD]

autor: Karolina Baca-Pogorzelska16.05.2019, 08:01; Aktualizacja: 16.05.2019, 08:03
KGHM

KGHMźródło: ShutterStock

- Miedź stała się dla nowoczesnych gospodarek surowcem kluczowym niemal we wszystkich zastosowaniach bez substytutu - mówi w wywiadzie dla DGP Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź.

Resort energii chce finansowo zaangażować m.in. KGHM i JSW w elektromobilność. Czy bierzecie pod uwagę dosypanie pieniędzy do Electromobility Poland?

Widzimy przyszłość w elektromobilności, tak jak niemal każdy miedziowy koncern na świecie. Elektromobilność to na rynkach światowych bardzo żywy trend, a dla nas oznacza dynamicznie zwiększający się popyt na miedź. Dlatego z ciekawością analizujemy otrzymany projekt i propozycję Electromobility Poland. W Polsce skupiamy się jednak przede wszystkim na działaniach lokalnych, to m.in. współpraca z samorządami, ale też wewnętrznych. Mam na myśli zwiększanie zasięgu elektromobilności w samym KGHM. Współpraca z innymi podmiotami jest już również realizowana – to umowa o współpracy z Tauronem.

Jak jako akcjonariusz Taurona zapatrujecie się na plany sprzedaży jednej z kopalń?

Nie komentujemy, bo to pytanie nie do nas, ale do Rady Nadzorczej Taurona.


Pozostało jeszcze 84% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane