statystyki

Oskarżany o manipulację Karkosik ograniczy aktywność na GPW

autor: Tomasz Jóźwik04.01.2018, 07:37; Aktualizacja: 04.01.2018, 08:38
Karkosik zapowiedział, że ograniczy swoją aktywność na GPW.

Karkosik zapowiedział, że ograniczy swoją aktywność na GPW.źródło: ShutterStock

Jeden z najbogatszych Polaków wycofa z obrotu część kontrolowanych przez siebie spółek.

Wczoraj Prokuratura Okręgowa w Warszawie poinformowała o skierowaniu aktu oskarżenia przeciwko Romanowi Karkosikowi, jego żonie Grażynie oraz Jakubowi N. Mieli oni w okresie od 12 lipca do 14 listopada 2012 r. składać zlecenia i zawierać transakcje na akcjach firmy Krezus, wprowadzając w błąd innych uczestników obrotu co do rzeczywistego popytu, podaży oraz ceny akcji. W skrócie – dopuścili się manipulacjami kursem akcji spółki, która wówczas znajdowała się pod kontrolą Romana Karkosika.

Ten w rozesłanym do mediów oświadczeniu napisał: „Wbrew temu, co twierdzi prokuratura, nie dokonywałem transakcji, które mogłyby mieć manipulacyjny charakter. Ponadto, co potwierdza w opinii biegły sądowy powołany przez prokuraturę, pozostali inwestorzy kupujący wówczas akcje tej spółki nie ponieśli strat finansowych i mogli papiery sprzedać z zyskiem jeszcze kilka miesięcy po przeprowadzonych przeze mnie transakcjach”.

Jednocześnie Karkosik, którego majątek magazyn „Forbes” wycenił w zeszłym roku na 2,3 mld zł (10. miejsce na liście najbogatszych Polaków), zapowiedział, że ograniczy swoją aktywność na GPW.


Pozostało 54% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane