statystyki

Oskarżany o manipulację Karkosik ograniczy aktywność na GPW

autor: Tomasz Jóźwik04.01.2018, 07:37; Aktualizacja: 04.01.2018, 08:38
Karkosik zapowiedział, że ograniczy swoją aktywność na GPW.

Karkosik zapowiedział, że ograniczy swoją aktywność na GPW.źródło: ShutterStock

Jeden z najbogatszych Polaków wycofa z obrotu część kontrolowanych przez siebie spółek.

Wczoraj Prokuratura Okręgowa w Warszawie poinformowała o skierowaniu aktu oskarżenia przeciwko Romanowi Karkosikowi, jego żonie Grażynie oraz Jakubowi N. Mieli oni w okresie od 12 lipca do 14 listopada 2012 r. składać zlecenia i zawierać transakcje na akcjach firmy Krezus, wprowadzając w błąd innych uczestników obrotu co do rzeczywistego popytu, podaży oraz ceny akcji. W skrócie – dopuścili się manipulacjami kursem akcji spółki, która wówczas znajdowała się pod kontrolą Romana Karkosika.

Ten w rozesłanym do mediów oświadczeniu napisał: „Wbrew temu, co twierdzi prokuratura, nie dokonywałem transakcji, które mogłyby mieć manipulacyjny charakter. Ponadto, co potwierdza w opinii biegły sądowy powołany przez prokuraturę, pozostali inwestorzy kupujący wówczas akcje tej spółki nie ponieśli strat finansowych i mogli papiery sprzedać z zyskiem jeszcze kilka miesięcy po przeprowadzonych przeze mnie transakcjach”.

Jednocześnie Karkosik, którego majątek magazyn „Forbes” wycenił w zeszłym roku na 2,3 mld zł (10. miejsce na liście najbogatszych Polaków), zapowiedział, że ograniczy swoją aktywność na GPW.


Pozostało jeszcze 54% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane