Potentat z branży handlu wyrobami luksusowymi Bernard Arnault wyprzedził na liście najbogatszych ludzi na świecie Bloomberg Billionaires Index szefa platformy inwestycyjnej Berkshire Hathaway Warrena Buffeta.

Fortuna Francuza rośnie w spektakularnym tempie. W tym roku zwiększyła się o 14,5 mld dol. i dzięki temu majątek biznesmena szacuje się na 83,1 mld dol. Od początku istnienia zestawienia, czyli 2012 roku, Arnaultowi nie udało dostać się na podium.

Arnault jest prezesem LVHM, które jest właścicielem Marku Louis Vuitton. Przed nim tylko jednemu Europejczykowi udało się wedrzeć na podium prestiżowego rankingu bogactwa. Chodzi o Amancio Ortegę – właściciela Zary.

Francuz zawdzięcza większość swojego bogactwa paryskiemu koncernowi LVHM, do którego należy między innymi dom mody Dior.

Arnault ma silną konkurencję. Lider rankingu najbogatszych i właściciel Amazona Jeff Bezos wzbogacił się w tym roku już o 15,2 mld dol., a jego fortuna wynosi 140,1 mld dol. Jeszcze lepszy wynik zanotował CEO Facebooka Mark Zuckerberg, którego majątek w tym roku już o 15,3 mld dol.

>>> Polecamy: Tesla w końcu zarabia. Robi to jednak kosztem tysięcy pracowników