"Opowiadania bizarne" Olgi Tokarczuk znalazły się na liście stu najlepszych książek roku magazynu "Lire". "To dobre wieści, bo zestawienie Lire jest najbardziej liczącą się we Francji listą sugestii dla czytelników" - napisano w poniedziałek na Twitterze Instytutu Książki (IK).

"Opowiadania bizarne Olgi Tokarczuk w przekładzie Maryli Laurent znalazły się na liście stu najlepszych książek roku magazynu Lire" - czytamy na stronie IK.

Pełną listę wyróżnionych książek znaleźć można na stronie: https://www.livreshebdo.fr/article/les-100-livres-de-lannee-2020-selon-lire-magazine-litteraire?fbclid=IwAR0EAAfw_fEfdXVk2X_wrhWeeRkGA9En5yrp70bvGypf1JoIr0pXlD49fXE.

Jak wyjaśniono, "zestawienie Lire jest najbardziej liczącą się we Francji listą sugestii dla czytelników". "Opracowali ją redaktorzy magazynu w tym roku we współpracy z portalem +Sens critique+ i telewizją RTL, a w jej tworzeniu bierze także udział księgarz" - czytamy w informacji.

"Przed dwoma laty Lire Magazine Litteraire w ten sam sposób wyróżnił Księgi Jakubowe (również w tłumaczeniu Maryli Laurent)" - przypomniano na stronie IK.