Paliwa najtańsze od trzech lat - wynika z danych łódzkiego biura maklerskiego Refleks. Jest tak mimo rosnących cen ropy naftowej na światowych giełdach.

Obecnie średni detaliczny poziom cen paliw w Polsce jest najniższy spośród wszystkich państw członkowskich UE. Dobre wiadomości dla kierowców to głównie zasługa stosunkowo silnej złotówki przy rosnących cenach ropy naftowej.

Obecnie średnio w kraju za litr benzyny i diesla płacimy dokładnie tyle samo - 5,32 PLN/l. Za litr LPG trzeba płacić 2 złote 56 groszy, czyli 3 grosze mniej niż w ubiegłym tygodniu.
Analitycy Refleksu dodają, że w Polsce jest znaczne zróżnicowanie cen paliw. Litr benzyny Pb95 jak i diesla może kupić zarówno po 5,15 PLN jak i 5,59 PLN. Najtańszymi województwami pot tym względem są dolnośląskie i śląskie. Najdrożej natomiast zapłacimy w opolskim i warmińsko-mazurskim.


Reklama

W ostatnim tygodniu hurtowe ceny benzyny i diesla wzrosły średnio o 6 gr./l, w związku z czym zaskoczeniem nie powinny być niewielkie, kilkugroszowe podwyżki cen detalicznych na części stacji w nadchodzących dniach.