Janusz Piechociński zaznaczył, że swoboda i wolność gospodarcza bez nadmiernej regulacji oraz rozwój partnerstwa publiczno-prywatnego powinny pomóc przedsiębiorcom. Dodał, że nie czas dzisiaj rozgrzewać emocji w tym, co dzieli Polaków ale koncentrować się na tym, co może ich łączyć. "A łączyć powinny miejsca pracy, przedsiębiorczość i eksport" - mówił wicepremier. Zapewniał, że jest wyjątkowo zdeterminowany i stanowczy we wspieraniu polskiej przedsiębiorczości.

Jak powiedział IAR prezes BCC Marek Goliszewski, przedsiębiorcy liczą na to, że wicepremier Piechociński dotrzyma słowa i będzie stał na straży polskiej gospodarki. Wierzą, że zlikwidowane zostaną głupie przepisy, kontrole, koncesje i to wszystko, co nie pozwala zwiększyć zatrudnienia i podwyższać pensji pracownikom.

Przedsiębiorcom zależy też na tym, by Janusz Piechociński był orędownikiem jak najszybszego wejścia do strefy Euro. Przedsiębiorcy z BCC przekazali wicepremierowi projekty likwidacji 188 przepisów, które blokują dzisiaj rozwój przedsiębiorczości. "Trzeba ruszyć do przodu, by Polska nie była trzecim czy czwartym krajem od końca Unii Europejskiej" - powiedział Marek Goliszewski.

Wicepremier Piechociński zapowiedział e-konsultacje z przedsiębiorcami przy stanowieniu i doskonaleniu prawa, wspieranie innowacyjnych rozwiązań w gospodarce oraz doskonalenie przez rząd systemu kształcenia w taki sposób, by absolwenci szkół mogli od razu być przydatni w pracy.