Największy operator alternatywny może zmienić właścicieli. Przejęciem spółki zainteresowane są trzy fundusze private equity – donosi Agencja Reutera.
Wśród nich są fundusz Innova Capital oraz jeden z funduszy będących właścicielem operatora sieci komórkowej P4 – Tollerton Investment albo Novator. Dziś 18,3 proc. udziałów Netii ma fundusz Third Avenue Management, 13 proc. należy do ING OFE, a kolejne 12 proc. do SISU Capital. Pozostałe akcje znajdują się w wolnym obrocie.
Zdaniem analityków Netia jest atrakcyjnym obiektem przejęcia, bo w 2011 r. powiększyła skalę działania, kupując Dialog i Crowley Data Poland. Spółka zapowiedziała, że szuka dalszych okazji do przejęć, na które przeznaczyć może nawet 1,5 mld zł. Po wczorajszej informacji o planach przejęcia Netii cena jej akcji poszła na początku w górę o ok. 5 proc. do 6,77 zł, ale na zamknięciu kurs wynosił już 6,47 zł, co dało niespełna 1 proc. wzrostu.
Mirosław Godlewski, prezes Netii, w marcowym wywiadzie dla DGP przyznał, że w ostatnich miesiącach różne fundusze interesowały się Netią. Wczoraj dodał, że zarząd „jest gotów pozytywnie rozważyć prośby o dopuszczenie do badania spółki przez wiarygodnych inwestorów”.