Coraz częściej możemy spotkać się z poszerzaniem oferty rachunków osobistych – zwłaszcza internetowych – o darmowe wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów krajowych.

Taka oferta, połączona z aktywnym korzystaniem z karty debetowej spowoduje, że np. w ING Banku Śląskim i Deutsche Banku nie zapłacimy ani złotówki za prowadzenie rachunku (w ING nie zapłacimy za kartę debetową w przypadku dokonania transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 100 zł, w Deutsche Banku zaś z opłaty zwalnia nas dokonanie jednej transakcji bezgotówkowej w miesiącu).

Nie tylko w Internecie

Zmiany widać także również wśród tzw. kont „klasycznych”. Dobrym przykładem takiego konta klasycznego jest Konto z Podwyżką Banku BGŻ. To świetna propozycja, dzięki której otrzymamy dodatkowo 1% (nawet do 50 zł) z tytułu wpływu wynagrodzenia. Mamy tu więc darmowe bankomaty i dodatkowy zysk…

Reklama

Możemy także skorzystać z oferty Getin Banku – Konta Skarbonkowego. Jest to rachunek, który oferuje nam zwrot 1 zł za następujące operacje:

• transakcję kartą debetową lub kredytową powyżej 100 zł;
• za założenie lub odnowienie lokaty (dowolna ilość, przy czym zerwanie lokaty oznacza cofnięcie premii);
• za przelew wynagrodzenia od pracodawcy (raz w miesiącu) i każdy wpływ powyżej 1 000 zł;
• za spłatę karty kredytowej.


Reklama

Do tego dodatkowo otrzymamy darmowe prowadzenie konta, darmową kartę debetową oraz przelewy przez Internet. Nie będziemy musieli również martwić się szukaniem odpowiedniego bankomatu – wszystkie krajowe maszyny są bowiem bezprowizyjne dla posiadaczy rachunku.

Wybrane propozycje kont oferujących darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce
Nazwa banku Nazwa konta Stałe opłaty związane z prowadzenie rachunku
Alior Bank Konto osobiste* 5 zł za kartę debetową, jeśli Alior Bank jest głównym bankiem, inaczej 9 zł
Bank BGŻ Konto z Podwyżką 5 zł za kartę debetową
Bank BPH Sezam Direct 6 zł za kartę debetową, jeśli nie wykonamy nią minimum 4 transakcji bezgotówkowych w miesiącu
Citi Handlowy CitiKonto Direct 5 zł za kartę debetową, jeśli nie wykonamy nią transakcji bezgotówkowych na minimum 100 zł w miesiącu
Deutsche Bank dbNET* 5 zł za kartę debetową, jeśli nie wykonamy minimum jednej transakcji bezgotówkowej z jej udziałem
ING Bank Śląski Konto z Lwem Direct 7 zł za kartę debetową, jeśli nie wykonamy nią transakcji bezgotówkowych na minimum 100 zł w miesiącu
Meritum Bank Konto Zarabiające 2 zł za kartę debetową, jeśli nie wykonamy nią transakcji bezgotówkowych na minimum 200 zł w miesiącu
Nordea Bank Nordea Spektrum 10,99 zł, przy czym opłata nie jest pobierana jeśli średnie miesięczne wpływy na rachunek z ostatnich 3 miesięcy wynoszą minimum 1 500 zł oraz 1,50 zł za kartę debetową
Getin Bank Konto Skarbonkowe 0 zł
PKO Bank Polski PKO Konto Bez Granic* 15 zł miesięcznie
*również bankomaty na całym świecie

Cały świat w karcie

Interesującą ofertę przedstawia także Alior Bank. Jeśli wydawało się komuś, że oferowany przez ten bank pakiet usług assistance, concierge (osobisty doradca, który zorganizuje np. opiekę nad dziećmi lub zarezerwuje dla nas hotel w miejscu do którego się wybieramy), lokata nocna (gdzie połowa środków pracuje przez noc na lokacie oprocentowanej w wysokości 4%) i autodealing (wymiana walut online) to aż nadto, Alior znów go zaskoczy oferując dla posiadaczy Konta osobistego darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie.

Darmowe przelewy i wypłaty z bankomatów – sprawdź, które konta to oferują!

Podobną propozycję swoim klientom oferuje Deutsche Bank. Wszystkie bankomaty w kraju i na świecie dla posiadaczy konta dbNET i karty debetowej Visa Electron są darmowe.

Zmiany widać także również wśród kont „klasycznych”. Świetną ofertą z tej puli jest między innymi PKO Konto bez Granic. W ramach jeden miesięcznej opłaty (15 zł) otrzymamy kartę debetową, przelewy krajowe, a przede wszystkim – bankomaty na całym świecie bez prowizji!

Wybierając konto…

Usługa darmowych bankomatów z pewnością ułatwi nam życie. Ważnym aspektem przy wyborze rachunku jest jednak również koszt jego prowadzenia oraz dodatkowe usługi, jakie wiążą się z danym kontem. Może warto porównać oferty pod kątem oferowanych usług assistance, kosztów przelewów i utrzymania karty debetowej albo oprocentowania limitu debetowego? Bo dlaczego za darmo nie chcieć więcej?