Liczba abonentów Cyfrowego Polsatu korzystających z dekoderów wysokiej rozdzielczości przekroczyła 1 mln, poinformowała spółka w komunikacie. Wcześniej Cyfrowy Polsat podał, że miał 3,434 mln abonentów na koniec 2010 r.
Reklama

"Milion abonentów posiadających dekoder HD to dla nas duży powód do zadowolenia. W ostatnich latach technologia ta bardzo się rozpowszechniła, a zainteresowanie nią ciągle rośnie. Znacząca liczba gospodarstw domowych wymieniła już telewizory na nowe modele w standardzie HD, coraz więcej kanałów jest dostępnych w wysokiej rozdzielczości, a to rozbudza chęci zakupu dekoderów i usług HD" - powiedział prezes Dominik Libicki, cytowany w komunikacie.

Usługi HD Cyfrowy Polsat oferuje od listopada 2007 roku. Każdy z pakietów programowych operatora zapewnia dostęp do wybranych kanałów HD. Łącznie widzowie mogą wybierać spośród 14 pozycji wysokiej rozdzielczości o różnej tematyce.

W tym roku platforma planuje wzbogacić ofertę o kolejne stacje w tym standardzie. Narastająco w I-III kw. 2010 roku Cyfrowy Polsat miał 221,52 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 188,88 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 1105,83 mln zł wobec 928,85 mln zł.