Według Komisji planowana transakcja nie wpłynie w znaczący sposób na konkurencyjność na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EEA) i dlatego może być finalizowana.

Foxcom to notowana na giełdzie spółka-córka tajwańskiego koncernu Hon Hai Precision Industry, który jest  największym na świecie producentem elektronicznych komponentów. Wśród najnowszych produktów Foxcomu są iPody i iPhone’y, markowe wyroby amerykańskiej spółki Apple.

Firma specjalizuje się także w świadczeniu usług montażu sprzętu elektronicznego, jak komputery, telefony komórkowe, czy telewizory na zlecenie oryginalnych producentów. Poza Dellem pracuje dla tak wielkich spółek jak Apple, Intel, Hewlett-Packard, Sony, Nintendo, Microsoft, Motorola.

Regulator konkurencyjności w Europie analizując planowaną transakcję doszedł do wniosku, że wspólne działanie Foxcomu i polskiego oddziału Della w sferze montażu produktów elektronicznych nie będą miały większego znaczenia dla umocnienia konkurencyjnej pozycji tajwańskiej firmy.

Uroczystego otwarcia fabryki Dell dokonał założyciel firmy, Michael Dell 23 stycznia 2008 roku, mimo że pierwszy komputer Dell oznaczony "made in Poland" zszedł z linii produkcyjnej już 20 listopada 2007 roku. Budowa fabryki kosztowała 200 mln euro. Zatrudnia 1200 osób. Jest najnowocześniejszym zakładem produkcyjnym w strukturach koncernu.

Polski rząd udzielił projektowi Della pomocy publicznej w wysokości 148,7 mln zł.