Ministerstwo nie dotrzymuje obietnicy złożonej przedsiębiorcom. Zapowiedziało, że firmy dostaną w tym roku dwie szanse ubiegania się o e-dotacje. Będzie jednak tylko jeden konkurs.
Terminy składania wniosków o unijne wsparcie w ramach popularnego Działania 8.1 w programie Innowacyjna Gospodarka miały być dwa – w marcu i w październiku. Teraz Ministerstwo Rozwoju Regionalnego mówi, że będzie tylko jeden konkurs, i to nie wiadomo, kiedy.
Jak tłumaczy Waldemar Sługocki, wiceminister rozwoju regionalnego, zlikwidowanie jednego naboru jest efektem przedłużających się prac nad wprowadzeniem ułatwień w dostępie do pieniędzy z UE. Urzędnicy zmagają się z nimi od początku marca. Wówczas to wybuchła afera z firmami, które poczuły się oszukane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, rozdzielającą e-dotacje. Poszło o to, że unijnych środków nie starczyło dla wszystkich chętnych. Po protestach niezadowolonych MRR wzięło się za reformowanie zasad dostępu do wsparcia na e-biznes.
Załóż konto lub zaloguj się
i zyskaj dostęp na 14 dni za darmo.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.