Od 17 sierpnia "Dziennik" nie jest już wydawany przez Axel Springer Polska, tylko Infor Biznes, wydawcę "Gazety Prawnej". To skutek porozumienia zawartego na początku czerwca przez Infor i Axel Springer Polska. Na jego mocy Axel objął 49 proc. udziałów w spółce Infor Biznes i wniósł do niej drukowany tytuł "Dziennik Polska Europa Świat" oraz serwis internetowy Dziennik.pl.

Na początku sierpnia na połączenie tytułów wyraził zgodę UOKiK

Nowy dziennik składa się z trzech modułów - stron białych (głównie informacje z "Dziennika"), łososiowych (dodatek "Forsal" i tematyka gospodarcza z "Gazety Prawnej") i żółtych (prawo i podatki z "Gazety Prawnej"). W dalszym ciągu ukazywać się mają dodatki z "Dziennika": Kultura, Program TV, Nieruchomości i Podróże. Z kolei dotychczasowy sobotni dodatek do "Dziennika" - "Europa" od początku września ukazuje się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca wraz z wydawanym przez Axel Springer tygodnikiem "Newsweek Polska".

Nowa cena to nie promocja

"Dziennik Gazeta Prawna" od poniedziałku do czwartku będzie kosztować 2,60 zł. Natomiast wydanie piątkowe (z dodatkami m.in.: Kultura, Magazyn, Program TV i Financial Times) ukazywać się będzie w cenie 2,90 zł. Cena dziennika jest stała, nie ma charakteru promocyjnego.

Nowy redaktor naczelny - Michał Kobosko

Redaktorem naczelnym "Dziennika Gazety Prawnej" jest Michał Kobosko, który w czerwcu na stanowisku naczelnego "Dziennika" zastąpił Roberta Krasowskiego. "W połączonym tytule pozostanie to wszystko, czego poszukują i co cenią czytelnicy "Gazety Prawnej" i "Dziennika": bieżące informacje, pogłębione analizy biznesowo-prawne, komentarze ekspertów podatkowych, bogaty serwis ekonomiczny" - mówi Kobosko.

Strony internetowe bez zmian

Marcin Malinowski, rzecznik holdingu Infor Pl, w skład którego wchodzi m.in. Infor Biznes, informuje, że w zbliżonym kształcie pozostaną dotychczasowe strony internetowe: dziennik.pl, gazetaprawna.pl i forsal.pl. "Strony te będą odpowiadały poszczególnym częściom nowego dziennika, choć oczywiście będą ze sobą współpracować" - wyjaśnił Malinowski.

Różnica w prenumeracie

Dodał, że będą pewne różnice między wersją nowego dziennika dostępną w kioskach, a otrzymywaną w prenumeracie. "Z badań wynika, iż różne są oczekiwania klientów nabywających gazetę w kioskach od oczekiwań prenumeratorów" - powiedział. Zaznaczył, że wersja w prenumeracie będzie miała nieco więcej stron "żółtych" oraz wzbogacona będzie o dodatki fachowe i poradnicze.

Więcej informacji dla prenumeratorów udziela Biuro Obsługi Klienta: (22) 761 30 30; 0 801 626 666 lub bok@infor.pl

W skład holdingu Infor PL poza Infor Biznes wchodzą społki Infor Ekspert (wydawca internetowo-papierowych profesjonalnych produktów informacyjnych z zakresu prawa i podatków, Infor Lex oraz portalu infor.pl), Infor Training (spółka należąca do czołówki firm szkoleniowych w Polsce) i Infornext.pl (wydawca wieszjak.pl i prawnik.pl).

TS