statystyki

Solidarność w trudnych czasach. Plan Odbudowy musi skutecznie wspomagać odrodzenie się gospodarki

autor: Marek Prawda, Rolf Nikel, FrédéRic Billet18.06.2020, 06:01; Aktualizacja: 18.06.2020, 17:08
Gospodarka

Motorem jednoczenia Europy była w dużej mierze gospodarka. Integracja okazała się sukcesem, zapewniając nam wszystkim niespotykany dotąd poziom dobrobytu. Skuteczna okazała się metoda łączenia rozbieżnych interesów gospodarczych państw narodowych, zaproponowana 70 lat temu przez francuskiego ministra spraw zagranicznych Roberta Schumana.źródło: ShutterStock

Unię wymyśliło pokolenie, które było świadkiem okrutnego okresu w historii kontynentu. Odrzucenie nacjonalizmu i ideologii totalitarnych, które w XX w. dwukrotnie doprowadziły do zniszczenia Europy, było i w pewnym stopniu nadal jest obowiązującą normą.

Teraz zadanie dalszego rozwijania naszego wspólnego projektu europejskiego leży w rękach młodszego pokolenia. Impulsem do zmian i postępu były często niespodziewane wydarzenia i wyzwania. Dlatego obecny kryzys, mimo trudności i wyzwań, które z sobą niesie, może być także szansą.

Motorem jednoczenia Europy była w dużej mierze gospodarka. Integracja okazała się sukcesem, zapewniając nam wszystkim niespotykany dotąd poziom dobrobytu. Skuteczna okazała się metoda łączenia rozbieżnych interesów gospodarczych państw narodowych, zaproponowana 70 lat temu przez francuskiego ministra spraw zagranicznych Roberta Schumana. Spełniło się jego marzenie, by Europa powstawała stopniowo, tworząc krok po kroku rzeczywistą solidarność.


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane