statystyki

Słowik: Posłowie, zostawcie w spokoju przedsiębiorców [OPINIA]

autor: Patryk Słowik06.05.2020, 08:23; Aktualizacja: 06.05.2020, 08:23
Patryk Słowik, fot. Wojciech Górski

Patryk Słowik, fot. Wojciech Górskiźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Jeśli ktoś z państwa ma zarejestrowaną działalność gospodarczą w domu, niech ma świadomość, że z wizytą może przyjść nie tylko kurier z zamówionymi przez internet ubraniami oraz dostawca pizzy, lecz także polski ‒ wybrany przez naród ‒ parlamentarzysta.

I gdy państwo parlamentarzysty do chałupy nie wpuszczą, może on wezwać prokuraturę. A przynajmniej przedwczoraj to zrobili posłowie Lewicy, gdy odmówiono im wstępu na teren drukarni.

Sprawa wygląda tak: w art. 20 ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora znajduje się uprawnienie dla parlamentarzystów do przeprowadzania interwencji. Taką interwencję można podjąć w organie administracji rządowej i samorządu terytorialnego, zakładzie lub przedsiębiorstwie państwowym oraz organizacji społecznej, a także w jednostkach gospodarki niepaństwowej. 


Pozostało jeszcze 86% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • black monday(2020-05-08 10:04) Zgłoś naruszenie 00

    posłowie - politolodzy, socjolodzy, historycy, nauczycielki, bez pojęcia o gospodarce i biznesie. Wiecznie na garnuszku przedsiębiorców, ciekawe jak długo jeszcze.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane