statystyki

Polska żywność smakuje obcokrajowcom

autor: Patrycja Otto26.03.2019, 08:40; Aktualizacja: 26.03.2019, 08:41

źródło: DGP

Dla obcokrajowców kupowana w Polsce żywność jest lepsza niż w ich ojczystych krajach. Takiego zdania była niemal połowa przyjezdnych przebywających w naszym kraju nie krócej niż 3 miesiące i nie dłużej niż 3 lata, którzy wzięli udział w badaniu „Zwyczaje zakupowe i żywieniowe konsumentów” instytutu badawczego Mands.

Obcokrajowcy podkreślają, że za większość towarów płacą w Polsce mniej niż w swoim kraju. Dotyczy to również produktów zdrowej żywności, które w oczach Polaków uchodzą za drogie. Cudzoziemcy inaczej patrzą także na dostępność tego typu wyrobów. Według niemal 60 proc. z nich żywność „eko” łatwiej kupić w Polsce niż w ich kraju ojczystym. 49 proc. z nich uważa, że ma lepszą jakość, 50 proc. ceni ją za skład, a 66 proc. podkreśla większy wybór w tej kategorii.

– Jakość polskiej żywności jest na wysokim poziomie. Wymogi produkcyjne, jeśli chodzi o mięso, jaja i nabiał, sprawiają, że produkty trafiające do sklepów są bezpieczne i wyprodukowane w oparciu o wysokie standardy. Dotyczy to całego łańcucha produkcyjnego, tzn. od pola do stołu – komentuje Sylwia Prośniewska, analityk marketingowy firmy De Heus, specjalizującej się w żywieniu zwierząt na fermach.

Do tego dochodzą wymagania drugiej strony, tj. sprzedawców, będące konsekwencją coraz większej świadomości konsumenckiej.


Pozostało 40% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane