statystyki

Przeciąganie liny w Grupie Azoty

autor: Justyna Piszczatowska25.02.2019, 07:44; Aktualizacja: 25.02.2019, 08:22
Nieoficjalnie mówi się, że swoich dodatkowych przedstawicieli chce wprowadzić do rady kancelaria premiera.

Nieoficjalnie mówi się, że swoich dodatkowych przedstawicieli chce wprowadzić do rady kancelaria premiera.źródło: Wikimedia Commons

Dziś podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariusze będą dyskutować o zmianach w radzie nadzorczej. Potem czas na roszady w zarządzie.

Nieoficjalnie mówi się, że swoich dodatkowych przedstawicieli chce wprowadzić do rady kancelaria premiera. Formalnie to Mateusz Morawiecki, szef Rady Ministrów, pełni nadzór właścicielski nad pogrążoną w problemach spółką. Ale w ośmioosobowej radzie Azotów są dziś trzy osoby, które można kojarzyć z premierem.

Od dawna mówi się o frakcyjnych starciach w Azotach. Zdaniem naszych rozmówców są one odbiciem tarć w PiS. Efektem jest osłabienie pozycji Wojciecha Wardackiego, prezesa grupy. Coraz częściej słychać o jego odwołaniu.

Dyskusje na ten temat nasiliły się po przedstawieniu przez PiS list wyborczych do Parlamentu Europejskiego. Wojciech Wardacki jest kojarzony z Joachimem Brudzińskim, ministrem spraw wewnętrznych i administracji. Brudziński został przedstawiony jako „jedynka” na liście PiS do europarlamentu z okręgu lubusko-zachodniopomorskiego.


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • Jan(2019-02-25 13:01) Zgłoś naruszenie 01

    Ciekawe co oznacza w rzeczywistości kojarzenie prezesa z prominentnym politykiem? Zbijają sobie piątki przy obiadach czy coś więcej? Biorąc pod uwage ze rusza kampania wyborcza prominentnego polityka to chciałbym mieć jasność czy relacja jest stricte przyjacielska i nic więcej..

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane