statystyki

Przeciąganie liny w Grupie Azoty

autor: Justyna Piszczatowska25.02.2019, 07:44; Aktualizacja: 25.02.2019, 08:22
Nieoficjalnie mówi się, że swoich dodatkowych przedstawicieli chce wprowadzić do rady kancelaria premiera.

Nieoficjalnie mówi się, że swoich dodatkowych przedstawicieli chce wprowadzić do rady kancelaria premiera.źródło: Wikimedia Commons

Dziś podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariusze będą dyskutować o zmianach w radzie nadzorczej. Potem czas na roszady w zarządzie.

Nieoficjalnie mówi się, że swoich dodatkowych przedstawicieli chce wprowadzić do rady kancelaria premiera. Formalnie to Mateusz Morawiecki, szef Rady Ministrów, pełni nadzór właścicielski nad pogrążoną w problemach spółką. Ale w ośmioosobowej radzie Azotów są dziś trzy osoby, które można kojarzyć z premierem.

Od dawna mówi się o frakcyjnych starciach w Azotach. Zdaniem naszych rozmówców są one odbiciem tarć w PiS. Efektem jest osłabienie pozycji Wojciecha Wardackiego, prezesa grupy. Coraz częściej słychać o jego odwołaniu.

Dyskusje na ten temat nasiliły się po przedstawieniu przez PiS list wyborczych do Parlamentu Europejskiego. Wojciech Wardacki jest kojarzony z Joachimem Brudzińskim, ministrem spraw wewnętrznych i administracji. Brudziński został przedstawiony jako „jedynka” na liście PiS do europarlamentu z okręgu lubusko-zachodniopomorskiego.


Pozostało jeszcze 69% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • Jan(2019-02-25 13:01) Zgłoś naruszenie 01

    Ciekawe co oznacza w rzeczywistości kojarzenie prezesa z prominentnym politykiem? Zbijają sobie piątki przy obiadach czy coś więcej? Biorąc pod uwage ze rusza kampania wyborcza prominentnego polityka to chciałbym mieć jasność czy relacja jest stricte przyjacielska i nic więcej..

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane